Prezydentowi puściły nerwy w dyskusji z dziennikarzem. "Święty by nie wytrzymał... więc sorry"

Między Andrzejem Dudą a dziennikarzem Wirtualnej Polski doszło na Twitterze do ostrej wymiany zdań. Kością niezgody były słowa Sławomira Neumanna o polexicie, do którego miałby prowadzić PiS.

W piątkowym programie Onet Opinie poseł PO Sławomir Neumann powiedział m.in., że "ścieżka do polexitu jest faktem, niezależnie od zaklęć Kaczyńskiego czy Morawieckiego". 

Wypowiedź tę skomentował na Twitterze Andrzej Duda. "„polexit” staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO. Powtarzają to jak mantrę i wyraźnie prą w tym kierunku. PO chce wypchnąć Polskę z UE?" - napisał.

Wpis prezydenta zauważył dziennikarz Wirtualnej Polski Kamil Sikora i zarzucił mu sprzyjanie jednej partii. "(...) pan prezydent włącza się w międzypartyjne pyskówki"- stwierdził.

To właśnie ten komentarz wywołał w Andrzeju Dudzie silne emocje. "Bo już mnie męczy ta wasza natrętna propaganda i odwracanie kota ogonem. Zniesmaczony jestem, a i Święty by nie wytrzymał... więc sorry" - odpowiedział dziennikarzowi prezydent.

Kamil Sikora, zapytał, co dokładnie prezydent miał na myśli, pisząc "wasza". "Nie jestem ani z PO, ani z Onetu, a sam o wizji Polexitu pisałem raczej sceptycznie" - stwierdził i na poparcie swoich słów pokazał jeden ze swoich artykułów.

Dyskusja nie ma dalszego ciągu między prezydentem a dziennikarzem, jednak obudziła emocje wśród użytkowników Twittera. Wielu z nich sugerowało ironicznie, że jeśli Andrzej Duda jest zmęczony, powinien oddać urząd. Niektórzy twierdzili, że sami są zmęczeni jego prezydenturą. Nieliczne komentarze broniły polityka. 

Wypowiedź prezydenta skomentował również Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej. "Andrzejki rozpoczęte tak wcześnie? Zdrówka Panie Prezydencie" - napisał. 

Również Tomasz Lis nie pozostawił sytuacji bez komentarza. "Miarkowałbym krytykę prezydenta Dudy za jego wpis o polexicie. Wydaje się wielce prawdopodobne, że pan prezydent nie całkiem pojmuje i sens tego co napisał i bezsens zawartego w tym co napisał komunikatu i realne skutki kilkuletnich działań - jego oraz jego kolegów z PIS- u" - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (414)
Prezydentowi puściły nerwy w dyskusji z dziennikarzami. "Święty by nie wytrzymał... więc sorry"
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 190 razy 182

  ŁASKAWCA , biedaczek , zapomniał jak sam ględził o " wyimaginowanej wspólnocie " , która nam nic nie daje .

 • window_licker

  Oceniono 149 razy 137

  Spokojnie Adrian! Jest wieczór... Leśne Ruchadło na Twitterze, wódeczka w barku a juz niedługo ma spaść śnieg. Ruszysz na narty...

  Wyluzuj!

 • 99venus

  Oceniono 125 razy 117

  Niestety p.Duda nie zauważył,a może nie chce zauważyć,że znaczna część społeczeństwa jest już zmęczona nim,jego brakiem kompetencji,brakiem bezstronności,brakiem charakteru i brakiem własnego zdania.P.Duda to urzędnik partyjny.

 • pan.szklanka

  Oceniono 111 razy 105

  Wsiada pijany ślepiec za kierownicę szkolnego autobusu.
  - Rozbijecie siebie i dzieci.
  - Ale ja nie chcę rozbić.
  - Ale możecie.
  - Ale ja nie chcę, skończcie z tą propagandą.

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 88 razy 84

  nie mamy prezydenta i nikt mnie nie przekona że jest teraz inaczej

 • konigin

  Oceniono 93 razy 83

  Weź ty Andżej czy tam Adrian poczatuj se lepiej z ruchadłem leśnym. To twój poziom. A na narty się czasem w łykiend nie wybierasz? Bo to już sezon dla ciebie.

 • vontomke

  Oceniono 83 razy 77

  Duda został namaszczony przez Kaczyńskiego bo ten doskonale wiedział jaka z niego marionetka i że będzie tańczył jak mu każe. Miał za uszami już przy okazji pracy w kancelarii, dorobił sobie łamiąc konstytucję - haki są dla Kaczyńskiego jedyną gwarancją lojalności. Pisowcy robią wszystko żeby Polakom zohydzić UE i nas wyprowadzić z Europy, dlatego przed wyborami służby rosyjskie zapewnią dostawę materiałów na opozycję, a PiSowskie karły moralne ochoczo z tego skorzystają. Targowica 2.0.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX