KGP: Będzie postępowanie ws. komendanta policji, który zachęcał do pisania anonimów na posłankę

Zgodnie ze słowami Komendanta Głównego Policji, zlecił on postępowanie wyjaśniające w sprawie słów komendanta podlaskiej policji, w których zachęcał on do pisania anonimów na posłankę PO.

Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk odniósł się do wywiadu, którego komendant podlaskiej policji Daniel Kołnierowicz udzielił lokalnej stacji radiowej. Nawoływał w nim do wysyłania anonimów na posłankę PO Bożenę Kamińską. To ona informowała o nieprawidłowościach w podlaskiej policji.

- Jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, uważa, że to jest fair, to może proszę bardzo: ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej: o majątku, o podróżach służbowych, o działalności dotychczasowej. Proszę bardzo - powiedział na antenie programu Radia 5 Daniel Kołnierowicz.

Jak dowiedziało się RMF 24, Komendant Główny Policji polecił wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie wypowiedzi szefa policji podlaskiej. W jego ocenie istnieje podejrzenie, że komendant podlaskiej policji złamał swoimi wypowiedziami przepisy ustawy o policji. Jeśli faktycznie tak się stało, grozi mu postępowanie dyscyplinarne.

Więcej o: