TOPR zorganizował zbiórkę pieniędzy. Ratownicy potrzebują 250 tys. zł na nowy sprzęt

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło zbiórkę na sprzęt medyczny. Potrzebne jest 250 tysięcy złotych. Na wylosowanych darczyńców czeka nagroda.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe prosi o wsparcie - ratownicy TOPR chcą zebrać 250 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu, który będzie służył ratowaniu ludzi w górach. Aby kupić niezbędny sprzęt, TOPR postanowił zorganizować zbiórkę i ogłosił to na jednym z portali społecznościowych. Zapowiedział także, że wśród darczyńców rozlosuje nagrodę. 

Ratownicy TOPR ogłaszają zbiórkę pieniędzy. Potrzebują nowego sprzętu

"Celem niniejszej zrzutki jest wsparcie działań Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR i pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu do ratownictwa medycznego, pozwalającego skuteczniej ratować ludzkie życie w górach" - czytamy na Facebooku Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy TOPR chcą zebrać 250 tysięcy złotych i liczą na pomoc ze strony miłośników gór i wszystkich tych, którym nie jest obojętny los innych ludzi. 

Zbiórka na sprzęt dla TOPR-u. Ratownicy rozlosują nagrodę dla darczyńców

Jeżeli zbiórka pieniędzy się powiedzie i TOPR zbierze potrzebne 250 tysięcy złotych, zakupi za te pieniądze kilka specjalistycznych sprzętów medycznych: urządzenie Schiller Touch 7, czyli manualny defibrylator, Aparat USG Vscan Extend Dual Probe DICOM R2 - nieduży przenośny aparat USG oraz Quinflow Warrior - przenośny podgrzewacz płynów infuzyjnych, który może pomóc w przypadkach hipotermii pourazowej. Ratownicy TOPR potrzebują także nowych noszy do transportu poszkodowanych oraz noszy o powiększonych rozmiarach.

TOPR zapowiedziało, że wśród osób, które wesprą zrzutkę na sprzęt, wylosuje zwiedzanie bazy śmigłowca TOPR, które odbędzie się w ustalonym wcześniej terminie. W ciągu niespełna tygodnia udało się zebrać prawie 30 procent potrzebnej kwoty. Zbiórkę Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego można wesprzeć, odwiedzając strunę zrzutka.pl.

Więcej o: