Zabójcze mrozy nad Polską. Minus 21 stopni w Bieszczadach. Tej nocy zamarzło pięć osób

Minus 21,4 stopnia - taką temperaturę odnotowano zeszłej nocy w jednej z bieszczadzkich wsi. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega i apeluje o ostrożność.

Nad Polskę i pozostałe kraje Europy Środkowej i Wschodniej napłynęło zimne powietrze z Rosji. To dlatego ostatnia noc była wyjątkowo mroźna, a dla niektórych osób tragiczna w skutkach.

Rosyjski mróz nad Polską. W Bieszczadach minus 21 stopni

W nocy z czwartku na piątek w niektórych regionach Polski temperatura spadła do minus 20 stopni Celsjusza. Najzimniej było w Bieszczadach, we wsi Stuposiany - tam termometry pokazały -21,4 stopnia. W centrum i na wschodzie kraju zimno będzie przez cały dzień - IMGW prognozuje, że w Przemyślu odnotujemy -6 stopni Celsjusza, w Suwałkach i Rzeszowie -5 stopni, z kolei w Lublinie i Białymstoku -4 stopnie.

Mróz nad Polską spowodowany jest wyżem nadciągającym ze wschodu. Drugim ośrodkiem kształtującym pogodę jest niż, który obserwujemy na zachodzie. Różnice w temperaturach pomiędzy Europą Zachodnią, a Wschodnią są dziś kolosalne - o poranku we Francji odnotowywano temperatury na poziomie 10-12 stopni na plusie, podczas gdy w tym samym czasie w wielu polskich miastach termometry pokazywały 5 stopni poniżej zera. 

Zabójczy mróz w Polsce. RCB: ostatniej nocy zmarło 5 osób

Mróz, który odczuwamy w całym kraju, jest bardzo niebezpieczny. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że zeszłej nocy zamarzło pięć osób. RCB apeluje jednocześnie, abyśmy pomagali tym, którym mróz może odebrać życie - bezdomnym, ludziom śpiącym na ławkach czy też osobom, które zasłabną podczas mroźnego wieczoru. 

Więcej o:
Komentarze (66)
Mróz w Polsce. Zeszłej nocy temperatura spadła do -21 stopni. 5 osób zmarło z wychłodzenia
Zaloguj się
 • pi.asia

  Oceniono 25 razy 13

  5 osób w ciągu jednej tylko nocy. A jak rządziło PO i w ciągu całej zimy zamarzło kilka osób, to PiS podniósł wrzask, że rząd nie dba o bezdomnych i podobne ple ple ple. Ciekawe, nie?

 • komentarz

  Oceniono 9 razy 7

  Umieją w RCB czytać wartości na termometrze. Brawo. Teraz niech się nauczą obsługi systemu powiadomiania, żebyśmy nie dostali wszyscy fałszywego alertu o mobilizacji 😡😡😡

 • szwagierbogdana

  Oceniono 13 razy 5

  A proszę przypomnieć, kto to powiedział? ,,Apeluję do bezdomnych, aby w czasie mrozów nie wychodzić z domów,,

 • wredek123

  Oceniono 5 razy 3

  Tak z ciekawości!
  Ile osób zamarzło w grudniu 1981 roku w Polsce? Zna ktoś dane?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 2 razy 2

  Wielkie Chrystusy jakich w Europie nie ma. Radom jest już miastem należącym Matce Boskiej. Chrześcijaninie po lewej i po prawej stronie. A na ulicy zamarzają ludzie, najwyraźniej nie chrześcijanie. Afrykańczycy...

 • Jerzy Miki

  Oceniono 7 razy 1

  W latach 60,70 to były normalne temperatury w zimie,tyle,że ludzie nie umierali bo nie było bezdomnych bo "komuna" była bardzo zła !

 • sop3

  Oceniono 3 razy 1

  Tych 5 nieszczęśników zmarło w w Stuposianach ,czy gdzie indziej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX