Pozew wobec Samuela Pereiry. RASP domaga się od szefa tvp.info 100 tys. zł

100 tys. zł domaga się RASP od Samuela Pereiry, szefa portalu tvp.info. Chodzi o krytyczne wpisy dziennikarza w social mediach.

Spółka Ringier Axel Springer Polska (wydawca m.in. "Faktu" i "Newsweeka", właściciel portalu Onet.pl) wysłała pozew cywilny do Samuela Pereiry, szefa portalu tvp.info.

Pozew dotyczy krytycznych wpisów Pereiry z Facebooka i Twittera na temat publikacji ukazujących się w tytułach i portalach wydawnictwa. Spółka RASP domaga się 100 tys. zł.

Pereira w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl mówi, że to próba "zamknięcia ust i blokada krytyki prasowej" za pomocą finansowej kary.

Dotyczy kilkudziesięciu wpisów z Twittera i Facebooka, w których krytykuję media RASP, bądź działania dziennikarzy tego koncernu. Pozew nie dotyczy publikacji jakiegoś tekstu na ich temat, na zasadzie „prawda-fałsz”, tylko krytyki wyrażonej w tweetach

- opowiada portalowi Samuel Pereira. Dziennikarz TVP wspomniał, że w pozwie znalazł się zarzut "zacytowania Renaty Grochal (dziennikarki "Newsweeka")", do którego dodał komentarz: "Świat według Newsweeka".

Do czasu publikacji informacji o pozwie wobec Pereiry biuro prasowe Ringier Axel Springer Polska nie skomentowało sprawy.

Więcej o:
Komentarze (218)
Ringier Axel Springer pozywa Samuela Pereirę. RASP domaga się 100 tys. zł
Zaloguj się
 • earthboundmisfit

  Oceniono 122 razy 110

  Stanowczo protestuję przeciwko takiemu poniżaniu zawodu dziennikarza. Nazywanie Pereiry "dziennikarzem" to pomówienie i obelga skierowana przeciwko całej dziennikarskiej grupie zawodowej.

 • konigin

  Oceniono 87 razy 79

  Szkoda, ze RASP nie jest koncernem amerykanski, bo wowczas prawacki kundel o wyjatkowo polskim imieniu i nazwisku podkuliby tylko ogon i cienko popiskiwal.

 • just4f

  Oceniono 73 razy 61

  Jełop szefem tvp info, razem z rachoniem produkują cyrk za państwową kasę. Niestety nie jest to śmieszne...

 • remo29

  Oceniono 58 razy 46

  Sam, przestań się mazgaić, nakłamałeś, to zapłacisz jak mężczyzna, a nie miętka faja, mocna w gębie na odległość.

 • W P

  Oceniono 65 razy 45

  Tvp Info jedyne demokratyczne medium, nieomylne, boskie, gwiazda zaranna, ich słowo ciałem się staje...Amen

 • nastka250

  Oceniono 46 razy 38

  Debilizm z jego gęby bije na odległość

 • bsdw

  Oceniono 42 razy 34

  Nie dość że Samuel to jeszcze Pereira.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX