Szczecin. Kobieta ukradła 40 tys. zł. z kasy rady rodziców. Prokuratura rozesłała list gończy

Szczecińska prokuratura wystosowała list gończy. Szuka kobiety, która przywłaszczyła sobie ok. 40 tysięcy złotych z kasy rady rodziców Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie - informuje TVN24.

Pieniądze, które przywłaszczyła sobie jedna z matek, miały zostać przeznaczone m.in. na nagrody dla uczniów SP nr 35 w Szczecinie.

Ukradła 40 tys. zł z kasy rady rodziców. Nie wiadomo, gdzie przebywa

Jak podaje TVN24, do przywłaszczenia pieniędzy miało dojść w 2017 roku. Prokuratura podejrzewa, że jedna z matek uczących się w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie dzieci przywłaszczyła sobie 40 tys. zł. z kasy rady rodziców. Po kradzieży kobieta miała wyjechać w nieznanym prokuraturze kierunku. Jeżeli zostanie zatrzymana, a sąd udowodni jej winę, kobiecie będzie grozić kara ograniczania wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

List gończy szczecińskiej prokuratury.  "Rodzice byli bardzo przejęci"

Poszukiwana przez szczecińską prokuraturę kobieta była członkiem rady rodziców. Miała dostęp do konta bankowego, na którym przechowywano środki finansowe przekazywane przez rodziny uczących się w SP nr 35 w Szczecinie dzieci. Pieniądze te miały zostać przeznaczone m.in. na organizację imprez szkolnych czy nagrody dla uczniów szkoły. 

- Rodzice byli bardzo przejęci całą sytuacją i włożyli ogrom pracy, aby zadanie, które miała założone, zostały zrealizowane. Dzieci otrzymały więc nagrody. Pewnie były one tańsze, nie takie, jakie sobie pierwotnie założono, niemniej jednak nie było sytuacji, że nie ma środków – w rozmowie z TVN24 powiedziała Iwona Sobczyńska, dyrektor Szkoły. 

Więcej o: