Pogoda piątek 30 listopada. Uwaga na mróz i marznące opady deszczu

Jaką pogodę prognozuje się na piątek 30 listopada? Synoptycy ostrzegają przed mrozem i gołoledzią.

W dniu dzisiejszym pogoda nie będzie dla nas łaskawa. Niemal w całym kraju odnotujemy ujemne temperatury, pamiętajmy więc o ciepłych ubraniach. Na zachodzie kraju może też popadać, dlatego parasol również okaże się przydatny.

Temperatura. Ujemne wartości na termometrach w niemal całej Polsce

Pogoda na dziś, przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokazuje, że po wyjątkowo zimnej nocy, nastąpi bardzo chłodny dzień. W niektórych miastach temperatura spadnie do poziomu 6 stopni poniżej zera. Taką temperaturę odnotujemy w Zakopanem. Zaledwie stopień więcej zobaczymy na termometrach w Przemyślu i Rzeszowie, a dwa stopnie więcej z Lublinie, Suwałkach i w Białymstoku.  Temperatury ujemne odnotujemy także na Dolnym Śląsku, Mazowszu i na Kielecczyźnie (-3 stopnie) oraz w Małopolsce, na Śląsku oraz na Warmii i Mazurach (-2 stopnie). Cieplej będzie na zachodzie. Dodatnie wartości wskażą termometry w w Opolu, Jeleniej Górze, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie, gdzie będą 2 stopnie na plusie, oraz we Wrocławiu i Zielonej Górze - najcieplejszych tego dnia miastach - gdzie temperatura osiągnie wartość 3 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś. Temperatura poniżej zera niemal w całym krajuPogoda na dziś. Temperatura poniżej zera niemal w całym kraju Gazeta.pl

Opady. Czy w dniu dzisiejszym będzie padał deszcz lub śnieg?

Prognoza pogody na dziś pokazuje, że w Polsce będzie dziś dość słonecznie. Synoptycy zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane, które tylko w zachodniej części kraju może przerodzić się w zachmurzenie duże i przynieść deszcz. Słabe opady deszczu prognozowane są dla Ziemi Lubuskiej, Pomorza i Dolnego Śląska. Opady te nie będą obfite, ale ze względu na niską temperaturę, szczególnie rano i wieczór, mogą przekształcać się w niebezpieczne, marznące opady deszczu.

Ostrzeżenia IMGW. Marznący deszcz może utrudniać jazdę samochodem

Ze względu na zapowiadane opady deszczu, IMGW ogłosiło ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Marznące opady na zachodzie kraju mogą przekształcić się w gołoledź i utrudniać nam jazdę samochodem. Pamiętajmy, że ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia oznaczają, że tego dnia w danym regionie przewiduje się występowanie warunków i zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia, a nawet życia. 

Więcej o: