Komentarze (175)
Ruchy miejskie chcą odholowywania aut z chodników. Propozycja już w sejmowej komisji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kamillwawa

  Oceniono 4 razy 2

  STOP rowerowym "pacjentom"

 • locke314

  Oceniono 6 razy 2

  Odholowywanie nieprawidłowo parkujących nauczyłoby towarzystwo, ale na razie w Polsce to fikcja. Moze przydałoby się prawo takie jak w niektórych stanach, gdzie prywatne firmy mogą się tym zajmować. Albo chociaż powiązać opłaty za odholowanie z budżetem SM, żeby ich było stać na porządny sprzęt

 • gg7887

  Oceniono 8 razy 2

  nie każdy musi wozić dupę autem, nie ma parkingów to nie jadę, jwszcze przydały by się strefa wjazdu jak w Londynie, wszyscy chcą parków, ścieżek rowerowych, domków z ogródkiem, pomników , placów a miasto nie jest z gumy. To nie Lego że można przestawiać klocki

 • re_x

  Oceniono 10 razy 2

  a ja proponuję rejestr po NIP takich "ekologów", "ruchów" czy rowerzystów protestujących przeciwko samochodom...na wezwanie policji-proszę czekać,policjanci jadą na rowerach aby nie urazić..karetka?niemożliwa dla pana, bo mamy same diesli...straż pożarna?nie jedziemy!raz,że zatrujemy środowisko,dwa-zużyjemy cenną wodę...może to by niektórych otrzeźwiło!

 • nino.rota

  Oceniono 18 razy 2

  ekoterroryści z lewicujących ruchów miejskich chcą zawłaszczyć przestrzeń miejską, zlikwidować przejścia podziemne na rzecz naziemnych, zwęzić ulicę i zmusić ludzi o odwożenia dzieci do szkoły hulajnogą i przewożenia zakupów na rowerze miejskim.
  Żenada

 • koncert24

  Oceniono 14 razy 2

  Popieram , czasem przejść się nie da chodnikiem bo samochody zastawiają nawet tam przejście które jest dla pieszych.To samo rowerzyści jedzie taki cymbał patrzy się na mnie i w ogóle nie liczy się z tym że to ja mam pierwszeństwo do przejścia chodnikiem a nie on.

 • q-ku

  Oceniono 1 raz 1

  1,5 metra jest konieczne a każdego chama który tego nie szanuje parkując trzeba karać. Ale likwidowanie parkowania uczciwej reszcie zamiast pogonienia policji do roboty jest typowym polskim głuptactwem. Byle jeden drugiemu dopiec.

 • rownowaznik

  Oceniono 5 razy 1

  Otóż to. Scena z zeszłego tygodnia. Stoi źle zaparkowane auto(co prawda na ulicy, ale pod prąd i oczywiście na chwilę na awaryjnych) stwarzające zagrożenie. Przejeżdża straż miejska - nawet nie spojrzeli. O tym, że kompletnie w dupie mają złe parkowania na chodnikach to już nawet nie ma co wspominać.

 • sselrats

  Oceniono 15 razy 1

  Parkowanie na chodnikach powinno byc zlikwidowanie w 100%.

 • lajosz3

  Oceniono 11 razy 1

  Właśnie pojawił się na GW artykuł:
  ///// Nie będzie Muzeum Żydów w Białymstoku. Mieszkańcy woleli parking /////

  Oczywiście nie można komentować, ale .... skoro tu o parkowaniu i braku miejsca, to ..... jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale ... zawsze to dobra wiadomość.

 • poljack

  Oceniono 7 razy 1

  Przepisy w Polsce są bardzo jasne "jazda po chodniku jest zabroniona " jeżeli auto ma stać to należy je wnieść . Policja i straż miejska powinna płacić pieszym rekompensaty .

 • jml13060

  Oceniono 7 razy 1

  UWAGA !!! Jakie 1,5 metra? Powinno być 2 metry chodnika. !!!!

  § 44 Szerokość chodnika (Dz.U.2016.0.124 t.j. - Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie )

  1. Chodnik powinien mieć szerokość dostosowaną do natężenia ruchu pieszych, z zastrzeżeniem ust. 3.
  2. Szerokość chodnika przy jezdni lub przy pasie postojowym nie powinna być mniejsza niż 2,0 m, a w wypadku przebudowy albo remontu drogi dopuszcza się miejscowe zmniejszenie szerokości chodnika do 1,25 m, jeżeli jest on przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszych.
  3. Szerokość chodnika powinna być odpowiednio zwiększona, jeżeli oprócz ruchu pieszych jest on przeznaczony do usytuowania urządzeń technicznych, w szczególności podpór znaków drogowych, słupów, drzew, wejść lub zjazdów utrudniających ruch pieszych.
  4. Szerokość chodnika odsuniętego od jezdni lub szerokość samodzielnego ciągu pieszego nie powinna być mniejsza niż 1,5 m, a dopuszcza się miejscowe zmniejszenie szerokości chodnika do 1,0 m, jeżeli jest on przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszych.
  5. Długość chodnika usytuowanego w ciągu przejść dla pieszych między jezdniami lub między jezdnią a torowiskiem tramwajowym powinna wynosić nie mniej niż 2,0 m.
  6. Urządzenia na chodniku, w szczególności podpory znaków drogowych, słupy oświetleniowe należy tak usytuować, aby nie utrudniały użytkowania chodnika, w tym przez osoby niepełnosprawne.

 • vladi3

  Oceniono 7 razy 1

  "Obecnie wystarczy spełnić warunek pozostawienia pieszym fragmentu chodnika o szerokości min. 1,5 metra i nie utrudniania im poruszania się."

  Bzdura. Artykuł 49 prawo o ruchu drogowym:

  2. Zabrania się postoju:
  4) w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu;

  NIE MOŻNA POZOSTAWIĆ SAMOCHODU NA CHODNIKU W DOWOLNYM MIEJSCU, NAWET JEŚLI JEST 1,5 METRA POZOSTAWIONE PIESZYM

 • nitro2012

  Oceniono 11 razy 1

  a kiedy nowe miejsca parkingowe...
  to że tam stoją nie znaczy że to się wzięło znikąd...
  jedni owszem stają bo im tam wygodnie, drudzy nie mogą znaleźć miejsca parkingowego w tym mieście rozpusty

 • asr1

  Oceniono 11 razy 1

  Popieram i z doświadczenia 20 lat w pracy w W-wie wiem, ze gro samochodów to najtańsze auta w eksploatacji czyli służbowe !!! lub właściciel ma ryczałt , wystarczy że z naszych podatków miliardy się pakuje w drogi nie ma miejsca do parkowania to auto w domu !!!

 • todeskult

  0

  W samym tylko centrum (np. trójkąt E. Plater / Świetorzyska / Grzybowska) na chodnikach dzień w dzień "leży" sobie kilkanaście tysięcy PLN pod postacią samachodów kwalifikujących się do odholowania. W Szwajcarii po upływie 15-20 min od czasu nieprawidłowego zaparkowania możesz w ciemno jechać po odbiór na policyjny parking.

 • jan.ma

  Oceniono 10 razy 0

  Z całym szacunkiem dla społecznych inicjatyw pod warunkiem, że są konstruktywne. Pieszym wg tej akcji ma być lepiej, a kierowcom gorzej. I znowu kolejne zwalczające się grupy. A może najpierw z wzajemną tolerancją będziemy wspólnie znosić kłopoty parkingowe, a potem wspólnie zaczniemy walczyć o zdecydowaną rozbudowę parkingów m.in. z budową piętrowych parkingów naziemnych o dużej pojemności i rozsądnych cenach. Zbyt wielu antyparkingowych aktywistów nie wie, że Polska należy do ścisłej światowej czołówki pod względem ilości aut na 1000 mieszkańców. Mamy ich teraz ok. 550/1000 mieszk., czyli więcej niż średnia UE, więcej niż w USA i NIE MA innej alternatywy niż inwestowanie w parkingi dla podniesienia standardu życia w mieście.

 • fagusp

  Oceniono 28 razy 0

  Jestem za. Ale tylko pod jednym warunkiem - że ta sama ustawa pozwoli traktować rowerzystów którzy jeżdżą po chodnikach albo przejeżdżają skrzyżowania na czerwonym świetle, tak samo jak wściekłe psy wałęsające się w lesie - czyli odstrzeliwać bez ostrzeżenia. To co, robimy deal?

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 18 razy 0

  "nie utrudniania" (w tekście), podczas gdy nie z rzeczownikami piszemy łącznie... a zatem nieutrudniania im

 • cucurucu

  Oceniono 7 razy -1

  Polakow tylko karami mozna wychowac. ja za kare obcinam wentyle

 • mrlusiek

  Oceniono 1 raz -1

  Ale wszyscy kierowcy to Warszawiacy. Kto widział puste parkingi a obok zawalone autami chodniki.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 7 razy -1

  >Stowarzyszenie "Miasto Jest Nasze" proponuje, by postój samochodów na chodnikach był >możliwy tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

  Szkodników miejskich należy tępić za pomocą środków przeciw pasożytom.

 • paseo

  Oceniono 13 razy -1

  Warszawa doszla do sciany.Jest tu az 3 x więcej samochodow niż Nowym Jorku.A moz epora zrobić tak jak w japonii,gdzie żeby w Tokio zarejestrować auto,trzeba najpierw udowdnic,ze ma się miejsc e do parkowania

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 12 razy -2

  Proponuję uchwalić zakaz wstępu pieszych na jezdnie. W przypadku nieprzestrzegania zakazu wstępu - pieszego odpowiednie służby powinny wywieźć do lasu przynajmniej 30 kilometrów od miejsca zamieszkania! Piesi bowiem wchodząc na jezdnię utrudniają ruch pojazdów i narażają zdrowie swoje i kierowców na uszczerbek. Ponadto piesi nie płacą podatku drogowego (jest w cenie paliwa), akcyzy i innych haraczy nakładanych na kierowców. Haraczy z których są budowane i utrzymywane drogi a w niemałej części finansują także inne pomysły "Wadzy" nie związane z ruchem drogowym!

 • WInston Ski

  Oceniono 14 razy -2

  Kiedyś byli komisarze polityczni dziś są aktywiści.

 • saves

  Oceniono 26 razy -2

  Ja żądam możliwości przetrącenia rowerzysty jadącego ulicą, wzdłuż której jest ścieżka rowerowa biegnąca zgodnie z kierunkiem jego poruszania się.

 • roman.1g

  Oceniono 9 razy -3

  Ruchy Miejskie o samochodach. Załatwcie najpierw parkingi w miastach. Będą parkingi będzie spokój z autami. Nie ta kolejność gamonie.

 • Wojtek A

  Oceniono 7 razy -3

  Dla mnie ok, pod waurnkiem, że piesi przestaną łazić, jak święte indyjskie krowy po jezdni, czyli przestrzeni zaprojektowanej do poruszania się pojazdami.

 • bart5554b

  Oceniono 21 razy -3

  A może ruchy miejskie najpierw pomogą w wygospodarowaniu odpowiedniej ilości miejsc do parkowania? A potem niech egzekwują przepisy.

 • kiker1

  Oceniono 10 razy -4

  Idioci.
  Nie podoba im sie obowiązek zachowania 1,5 metra, ale chcą pozwolić na parkowanie 2 kołami.
  Czyli jak ktoś 7-metrowym samochodem zastawi cały, 6-metrowy chodnik i jeszcze kawałek jezdni, to będzie OK? Ale jak na 6 metrowym chodniku stanie bokiem, czterema kołami i zajmie 2m, to już bedzie źle?

  Ja wiem, że oni to wymyślaja tylko po to, żeby narobić wokół siebie szumu, bo wszelakie przepisy i tak sa martwe - SM już teraz nie ma środkow na holowanie. Ale jak chca odreagować swoje porażki w wyborach samorządowych, to powinni robić to z głową.

  Ja to i tak mam w dudzie. Stać mnie na zakup kilku aut. Kupie sobie lawetę i postawie legalnie na chodniku (2 kołami). Codziennie będe dojeżdżał smartem i zaparkuje na mojej lawecie - przepisów nie złamię i jeszcze będe miał miejsce zarezerowane.

 • lajosz3

  Oceniono 13 razy -7

  Moim zdaniem, niezwykle skuteczny byłby przepis dający możliwość każdemu pieszemu samodzielnej likwidacji tej części przeszkody (w postaci samochodu) która pozostawia mniej miejsca na chodniku niż ustawowe 1.5m
  Podjęte próby likwidacji takiej przeszkody przez pieszych (w całej Polsce) wyposażonych w młotki, siekiery, szlifierki kątowe i inne wynalazki i ...... ZAPEWNIAM, że nie trzeba tysięcy strażników miejskich czy policjantów, żeby przepis o 1.5m wolnej przestrzeni był jednym z najbardziej przestrzeganych w Polsce.
  Oczywiście przepis taki MUSIAŁBY zwierać nakaz filmowania zderzenia, czyli np. pieszy filmuje całe auto dookoła, czym oczywiście dokumentuje, że pojazd stoi na chodniku nieprzepisowo.
  Tak że to do kierowcy powinno należeć ewentualne udowodnienie przed sądem, że on parkował prawidłowo, a jego pojazd został celowo uszkodzony.

 • Black Swan

  Oceniono 18 razy -8

  co za debile... To ja już wolę procesje ogłupiałych katoli niż takich aktywistów... Gdybyście wybrali Patryka to dziś tacy idioci zbierali by puszki w parkach by przeżyć bo on przestałby ta szkodliwą bandę karmić ale wybraliście jak wybraliście więc gehenny będziemy mieli ciąg dalszy..

 • jurii.sachar

  Oceniono 19 razy -9

  jak w Warszawie prezydenciak nie potrafi zrobić nowych miejsc parkingowych to nie wina kierowców. jak nie mam gdzie zaparkować parkuję na chodniku i nic mnie to nie obchodzi....a czy ruchy miejskie można odholować

 • saves

  Oceniono 25 razy -11

  Wybraliści Czasosia, to macie. MJN to oczko w głowie tego pogrobowca HGW. Na Pradze likwidowane są kolejne miejsca parkingowe, stawiane kolejne słupki, nowych parkingów nie ma nie będzie. Cieszcie się lemingi, w końcu PO rządzi miastem!!! Aha, czekają nas kolejne zwężenia ulic, żeby wpuścić na nie rowerzystów. Marszałkowska, Okrzei, Jagiellońska...

 • goostav234

  Oceniono 33 razy -15

  Wynik ugrupowanie "Miastojanusze" w ost. wyborach - 1.5%

  Wszystko w temacie.

 • kac

  Oceniono 40 razy -16

  A może by tak odholować te "ruchy miejskie". Jak są popularne pokazały ostatnie wybory...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX