Pogoda na piątek 30 listopada. Będzie zimno, miejscami spadnie marznący deszcz

Prognoza pogody na piątek 30 listopada. Zbliżający się weekend rozpocznie się powiewem chłodnego powietrza.

Tego dnia pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Musimy pamiętać o ciepłych kurtkach, czapkach i rękawiczkach. Na zachodzie kraju przyda się także parasol.

Temperatura. W piątek będzie wyjątkowo chłodno

Po wyjątkowo zimnej nocy, podczas której temperatura w Polsce spadnie nawet do -11 stopni, nastąpi bardzo chłodny dzień. Piątek zapowiada się mroźnie niemal dla całego kraju. Najchłodniej będzie na południu i na wschodzie - w Zakopanem termometry pokażą -6 stopni, w Przemyślu i Rzeszowie -5 stopni, z kolei w Lublinie, Suwałkach i Białymstoku -4 stopnie. Nieco cieplej, ale wciąż zimno będzie na Mazowszu, Kielecczyźnie i na Dolnym Śląsku, gdzie odnotujemy -3 stopnie, a także w Małopolsce, na Śląsku oraz na Warmii i Mazurach, gdzie temperatura osiągnie wartość -2 stopni. Temperatury dodatnie odnotujemy w Opolu, Jeleniej Górze, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie (2 stopnie) oraz we Wrocławiu i Zielonej Górze (3 stopnie).

Temperatura. Niemal w całym kraju odnotujemy temperatury ujemneTemperatura. Niemal w całym kraju odnotujemy temperatury ujemne Gazeta.pl

Opady. Uwaga na marznący deszcz na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej

W piątek 30 listopada prognozuje się zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu wzrastające do dużego. Tego dnia większość mieszkańców Polski nie musi obawiać się opadów deszczu ani śniegu. IMGW prognozuje, że słabe opady mogą zdarzyć się wyłącznie na zachodzie kraju. Warto jednak pamiętać, że względu na niskie temperatury, mogą być one niebezpieczne.

Ostrzeżenia IMGW. Na zachodzie kraju przewiduje się marznące opady

Jak podaje IMGW, opady deszczu w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim mogą przekształcać się w marznące opady i powodować gołoledź. Z tego powodu dla ww. województw wydano ostrzeżenie I stopnia przed marznącym deszczem. Bądźmy szczególnie ostrożni, jadąc samochodem - ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia oznacza, że przewiduje się występowanie warunków i zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia, a nawet życia.

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na piątek 30 listopada. Zimno, miejscami deszczowo. IMGW ostrzega
Zaloguj się
  • antropoid

    Oceniono 3 razy 3

    Marznący deszcz - czyli najgorsze g...

    Tym bardziej, że na drogach w Polsce wciąż wyścig, no bo śniegu ni ma - można hulać...

  • Oceniono 1 raz -1

    Oj tam oj tam kaloryfery grzeją 0 70 w lodówce się chłodzi spokojnie dzisiaj do pracy nie idziemy!- dlaczego? Ponieważ dzisiaj nie będzie kierownika a zastępca jest z tak zwanej dobrej zmiany hahaha ,więc gamoń nawet nie zauważy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX