Tarnów: Atak nożownika na dworcu PKP. Ranił przypadkowego przechodnia

33-letni mężczyzna zaatakował przypadkowego mężczyznę na dworcu PKP w Tarnowie. Ranił go nożem w szyję. Poszkodowany w stanie ciężkim trafił do szpitala.

- Sytuacja była bardzo dynamiczna. Pociąg relacji Kraków-Tarnów przyjechał na stację końcową. Mężczyzna nie chciał opuścić pociągu. Próbowali go wyprosić kierownik, konduktor oraz maszynista - poinformował nas asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Dodał jednocześnie, że mężczyzna zachowywał się agresywnie. Kiedy w końcu wyszedł na peron, zaatakował pierwszego spotkanego przechodnia, który razem z innymi pasażerami wchodził właśnie na trzeci peron dworca. - Napastnik wyjął nóż i zaatakował spotkanego mężczyznę. Z raną szyi, w stanie realnego zagrożenia życia napadnięty trafił do tarnowskiego szpitala - powiedział rzecznik. Ofiarą jest 39-letni mieszkaniec Tarnowa.

Jak podaje Onet.pl, napastnik pochodzi z Tychów. Asp. Klimek potwierdził, że nożownik został zatrzymany przez Straż Ochrony Kolei i przekazany tarnowskim policjantom. - W tym momencie zatrzymany jest do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Prowadzimy czynności procesowe i procesowo-dochodzeniowe, zmierzające do zebrania materiału dowodowego i przekazania go prokuraturze, która będzie stawiała mężczyźnie dalsze zarzuty - wyjaśnił. - Przypuszczam, że grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności, bo atak miał charakter zabójstwa i w kierunku tego artykułu [art. 148 - przyp. red.] będziemy prowadzić czynności - dodał rzecznik.

RMF 24 dowiedziało się, że mężczyzna kilka dni temu wyszedł z więzienia. Asp. Klimek potwierdził, że 39-latek w środę opuścił zakład karny w Tarnowie-Mościcach. 

Więcej o:
Komentarze (70)
Tarnów: atak nożownika na dworcu PKP. Ranił przypadkowego przechodnia
Zaloguj się
 • przewalek0122

  Oceniono 32 razy 20

  Prawdziwie polski ciapaty wyklety

 • vomitorium1

  Oceniono 25 razy 19

  i ryczał
  "bóg jest miłością" (?)

 • A Men

  Oceniono 11 razy 11

  Pierdzielony patol... Mam nadzieję, że do końca swojego nędznego żywota będzie już siedział w pierdlu.

 • anna_chycinska

  Oceniono 19 razy 11

  patriota wyklęty?

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 17 razy 11

  Lepszy sort.

 • cob22

  Oceniono 16 razy 8

  Dobrze ze nie islamista, czuje sie bezpieczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX