Dwie osoby zmarły wskutek wychłodzenia. Uważajmy na mrozy i pomagajmy innym

W środę 28 listopada dwie osoby zmarły w wyniku wychłodzenia - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Uważajmy na mrozy i reagujmy, gdy zobaczymy osobę, która potrzebuje naszej pomocy.

Minionej doby dwie osoby zmarły w Polsce wskutek wychłodzenia. Anna Adamkiewicz, Szef Wydziału Polityki Informacyjnej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że od 1 listopada policja zanotowała łącznie pięć takich przypadków.

Dwie osoby zmarły w wyniku wychłodzenia. Nie bądźmy obojętni

Anna Adamkiewicz zaapelowała, aby w czasie mrozu zwracać uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy, na przykład leżące, nieprzytomne na przystankach lub na ulicy. Warto też zawiadomić służby o osobach przebywających w nieogrzewanych pomieszczeniach, w altankach lub ogródkach działkowych. O pomoc dla osób, którym grozi zamarznięcie, można się zwracać do straży miejskiej, policji lub pogotowia ratunkowego.

Uwaga na mróz. W najbliższą noc temperatura spadnie nawet do -11 stopni

Przypomnijmy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że noc z czwartku na piątek będzie wyjątkowo mroźna. Na południu i na wschodzie kraju temperatura może spaść poniżej minus 10 stopni Celsjusza. Ujemne temperatury odnotujemy także w pozostałych regionach kraju. Najcieplej będzie na Pomorzu Zachodnim, gdzie termometry pokażą 0 stopni Celsjusza. Znacznego ocieplenia możemy spodziewać się dopiero w niedzielę.

Więcej o: