Dwie osoby zmar造 wskutek wych這dzenia. Uwa瘸jmy na mrozy i pomagajmy innym

W 鈔od 28 listopada dwie osoby zmar造 w wyniku wych這dzenia - informuje Rz康owe Centrum Bezpiecze雟twa. Uwa瘸jmy na mrozy i reagujmy, gdy zobaczymy osob, kt鏎a potrzebuje naszej pomocy.

Minionej doby dwie osoby zmarły w Polsce wskutek wychłodzenia. Anna Adamkiewicz, Szef Wydziału Polityki Informacyjnej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że od 1 listopada policja zanotowała łącznie pięć takich przypadków.

Dwie osoby zmarły w wyniku wychłodzenia. Nie bądźmy obojętni

Anna Adamkiewicz zaapelowała, aby w czasie mrozu zwracać uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy, na przykład leżące, nieprzytomne na przystankach lub na ulicy. Warto też zawiadomić służby o osobach przebywających w nieogrzewanych pomieszczeniach, w altankach lub ogródkach działkowych. O pomoc dla osób, którym grozi zamarznięcie, można się zwracać do straży miejskiej, policji lub pogotowia ratunkowego.

Uwaga na mróz. W najbliższą noc temperatura spadnie nawet do -11 stopni

Przypomnijmy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że noc z czwartku na piątek będzie wyjątkowo mroźna. Na południu i na wschodzie kraju temperatura może spaść poniżej minus 10 stopni Celsjusza. Ujemne temperatury odnotujemy także w pozostałych regionach kraju. Najcieplej będzie na Pomorzu Zachodnim, gdzie termometry pokażą 0 stopni Celsjusza. Znacznego ocieplenia możemy spodziewać się dopiero w niedzielę.

Wi璚ej o:
Komentarze (9)
Dwie osoby zmar造 wskutek wych這dzenia. RCB apeluje o udzielanie pomocy potrzebuj帷ym
Zaloguj si
 • dudzij

  Oceniono 5 razy 5

  To jest 瞠nuj帷e, 瞠 w XXI wieku ludzie w kraju europejskim, gin z mrozu. Czasami mam wra瞠nie, 瞠 pieni康ze z Unii Europejskiej zosta造 rozkradzione. A gdzie patrole policji? W mro幡e dni powinni wiedzie czy i gdzie sa koczowiska bezdomnych, a lokalne spo貫czno軼i (gmina, parafia) tez powinny wiedzie czy komu nie brakuje na chleb lub opa!

 • and.reh

  Oceniono 4 razy 4

  Musi by apel bo bez apelu urz璠nika nikt by nie wiedzia jak nale篡 post徙i.

 • gorillaglu

  Oceniono 3 razy 3

  Czekam na 瘸這sne komentarze 鈍i皻oszk闚 o "pijaczkach". Bo jak wiadomo uzale積ieni od alkoholu nie zas逝guj na schronienie, zgodnie z Chrze軼ija雟kim mi這sierdziem.

 • komentarz

  Oceniono 2 razy 2

  Bezczelne pisie syny. B璠 nas uczy pomagania niszcz帷 Owsiaka i WO同.

 • komentarz

  Oceniono 1 raz 1

  Niech RCB zaapeluje do klech闚: bogate nieroby z du篡m metra瞠m.

 • komentarz

  Oceniono 1 raz 1

  😡Niech si zajmie fa連zywymi alertami o mobilizacji, a to zostawi naszym sumieniom.

 • yaspiman

  Oceniono 4 razy -2

  wielu nie chce korzysta z noclegowni, bo woli pi alkohol.
  je瞠li kto potrzebuje pomocy to wystarczy, 瞠 chce j otrzyma, pod warunkiem, 瞠 jest trze德y.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX