W Łukowie kierowca potrącił na pasach 41-latkę. Później próbował siłą postawić ją na nogi

62-letni kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w Łukowie i potrącił pieszą. Na nagraniu udostępnionym przez policję widać, jak kierowca wysiada z samochodu i nieudolnie próbuje pomóc kobiecie.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Łukowie (woj. lubelskie) na ul. Piłsudskiego. 62-letni kierowca nissana potrącił 41-letnią mieszkankę miasta. Kobieta pod wpływem uderzenia upadła nieopodal auta. Policja opublikowała nagranie ze zdarzenia - jak podaje - "ku przestrodze"

Łuków. Potrącił kobietę i próbował jej "pomóc"

Na filmie widzimy, że 41-latka nie rozejrzała się przed wejściem na pasy. Widać też, że kierowca nie jechał bardzo szybko i spokojnie mógł wyhamować. Dziwić może też zachowanie prowadzącego pojazd tuż po zdarzeniu. 62-latek wysiadł z samochodu i pośpiesznie próbował podnieść kobietę, nie wiedząc, na ile poważne ma obrażenia. W końcu daje za wygraną i wraca do samochodu, kilka sekund później na miejscu pojawia się policja.

Policja ocenia sytuację jednoznacznie: że kierowca nie zachował szczególnej ostrożności oraz nie ustąpił kobiecie pierwszeństwa. Mężczyzna tłumaczył, że to piesza wtargnęła na pasy bezpośrednio przed jego samochód. Za "rażące naruszenie przepisów" funkcjonariusze zabrali mężczyźnie prawo jazdy. Sprawa będzie miała finał w sądzie.

Więcej o: