Małżeństwo z Wałbrzycha nie przyjęło medalu od Andrzeja Dudy. "Gorzej być nie może"

Małżeństwo z Wałbrzycha odmówiło przyjęcia medalu za wieloletnie pożycie małżeńskie od Andrzeja Dudy. "Poczekamy, aż prezydent się zmieni" - tłumaczą.

Daniel Śleboda z Wałbrzycha poinformował na Twitterze, że razem z żoną odmówił przyjęcia odznaczenia od Andrzeja Dudy.

Otrzymaliśmy - żona i ja - powiadomienie z USC, że przeżyliśmy wspólnie 50 lat i w związku z tym możemy otrzymać pamiątkowe medale z Kancelarii Prezydenta. Nasza odpowiedź brzmi: Poczekamy aż prezydent się zmieni

- napisał mężczyzna.

Małżeństwo z Wałbrzycha nie przyjęło medalu od Andrzeja Dudy

Jedna z komentujących osób stwierdziła, że “takie manifestacje są żałosne”, na co mężczyzna odpowiedział, że tylko tak z żoną mogą wyrazić swoje niezadowolenie „ze stanu naszej polskości po ‘dobrej zmianie’”.

„Nie chcemy mieć u siebie w domu dokumentu Z podpisem Przedstawiciela tej KANCELARII PREZYDENTA. 2020 jest blisko, GORZEJ BYĆ NIE MOŻE” - dodał Śleboda.

W rozmowie z Wirtualną Polską Daniel Śleboda skrytykował Andrzeja Dudę. - To wielki smutek, że obywatele Polski muszą się wstydzić za decyzje prezydenta wybranego w demokratycznych wyborach. Trybunał Konstytucyjny, deforma sądownictwa, zakusy na Sąd Najwyższy. Długo bym musiał wymieniać działania prezydenta, które są niezgodne z konstytucją - powiedział. Dodał, że chętnie przyjmie odznaczenie, ale najwcześniej w 2020 roku, „jeśli zmieni się prezydent”.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy Andrzej Duda spotyka się z odmową. W marcu 2017 roku odznaczenia od prezydenta nie przyjął dr Piotr Kuropatwiński z Uniwersytetu Gdańskiego, w grudniu tak samo postąpił prof. Wojciech Bielecki z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W styczniu br. taką decyzję podjęła prof. Ludmiła Żylińska z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, zaś w październiku "nie" prezydentowi powiedział   dr Andrzej Kompa, historyk z Uniwersytetu Łódzkiego. Wszyscy tłumaczyli, że ich zdaniem Andrzej Duda łamie konstytucję.

Kto otrzymuje medal za długoletnie pożycie małżeńskie?

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie jest wręczany od 1960 roku parom, które przeżyły 50 lat w związku małżeńskim. Odznaczenie nadawane jest przez prezydenta RP na wniosek wojewodów. Do tej pory medal otrzymało ponad 1,2 mln par. Odznaczenie wręcza prezydent miasta lub burmistrz, jednak w imieniu prezydenta RP.

Medal ma kształt sześciopromiennej gwiazdy o średnicy 35 mm i jest zawieszony na różowej wstążce z białym paskiem pośrodku. Na awersie umieszczone są dwie róże na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią, zaś na rewersie widnieje monogram RP, dookoła którego widnieje napis „za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Więcej o:
Komentarze (578)
Małżeństwo z Wałbrzycha nie przyjęło medalu od Andrzeja Dudy. "Gorzej być nie może"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 241 razy 217

  "Małżeństwo z Wałbrzycha nie przyjęło medalu od Andrzeja Dudy"

  i za to medal się należy, a nawet dwa, jeden za wspólne pożycie, drugi za wzorową postawę obywatelską

 • kazek100

  Oceniono 126 razy 108

  To chyba oczywiste. Zepsuć sobie taką rocznicę podpisem chloptasia, który jedyne co robi, to jeżdżę na nartach i podpisuje, co mu każą? Bez sensu.

 • ksywa

  Oceniono 121 razy 105

  Co to znaczy, że niepotrzebną manifestacja? A co szaremu człowiekowi zostaje? Przecież okazuje się że nawet jego głos wyborczy za nic mają, że nic do gadania nie ma, kiedy głosuje na 1-kę z listy opozycji, a pół godziny po wyborach okazuje się że zagłosowałam na PiS! /Żory i Kałuża/ to co człowiekowi zostaje?!

 • wranek

  Oceniono 124 razy 104

  Ludzie przeżyli komunę i wiedzą, co to znaczy.
  A widzą, co sie teraz dzieje i jedynie w ten sposób moga wyrazić swój sprzeciw.
  Szacun dla Pani i Pana.
  Zrobiliscie to

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX