Pożar w Żorach. Straż Pożarna walczy z ogniem na składowisku opon

Straż Pożarna odebrała w nocy zgłoszenie o pożarze na składowisku opon w Żorach.

Zgłoszenie o pożarze otrzymano około godziny 1:50 w nocy z wtorku na środę. Zapaliło się składowisko opon przy ul. Kleszczowej w Żorach. Straż Pożarna ruszyła do akcji. W nocy przy gaszeniu pożaru pracowało ok. 70 strażaków.

Pożar w Żorach. Czarny dym utrudnia ugaszenie ognia

Pożar rozprzestrzenił się i choć początkowo szacowano, że zajmuje on powierzchnię tysiąca metrów kwadratowych, finalnie ogień objął powierzchnię 10 tys. metrów kwadratowych. Składowisko opon, które spłonęło, miało wysokość ok. 5-6 metrów. Gęsty, czarny dym oraz bardzo wysoka temperatura utrudniały pracę strażaków. Po kilku godzinach wydawało się, że kryzys został zażegnany, jednak przed godziną 8 rano okazało się, że składowisko opon nadal płonie. 

Na miejsce akcji przyjechały kolejne zastępy Straży Pożarnej. Przy gaszeniu pożaru składowiska opon w Żorach pracują funkcjonariusze z Żor, Rybnika i Pszczyny. W okolicy składowiska nie ma budynków mieszkalnych, dlatego ewakuacja mieszkańców nie była konieczna. Jak informuje TVN24, kapitan Andrzej Pilny, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KM PSP Żory, przyznał, że gaszenie pożaru może potrwać jeszcze kilka godzin.

Więcej o:
Komentarze (26)
Pożar w Żorach. Płonie składowisko opon. Straż Pożarna pracuje od kilku godzin
Zaloguj się
 • rvb

  Oceniono 7 razy 7

  To jest utylizacja a nie pożar.

 • saves

  Oceniono 9 razy 7

  Kiedyś widziałem ogłoszenie, w którym ktoś sprzedawał granulat zrobiony z opon do celów - UWAGA!!! - opałowych!!! Widocznie słabo mu sprzedaż szła, albo chciał sprawdzić wartość opałową towaru.

 • pokon

  Oceniono 6 razy 6

  Dobra zmiana w natarciu. Kolejne składowisko dostało samozapłonu przy minusowej temperaturze. Powinni gasić Kałużą.

 • 123waz

  Oceniono 6 razy 6

  to dopiero początek plag w Żorach, co na to Kałuża wce marszałek sejmiku śląskiego , na pewno przyjedzie do Żor gasic , przeciez to strażak,

 • salsolo.4

  Oceniono 6 razy 6

  Czyżby płonęła du*a kałuży.

 • jurek_200

  Oceniono 6 razy 6

  A ja gdzieś słyszałem że jest to pierwsza plaga za kałużę

 • buraczyk

  Oceniono 8 razy 6

  Państwo nie z dykty a z papieru toaletowego.

 • xsawer

  Oceniono 5 razy 5

  Polcycling

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX