Niedziele handlowe 2018. Czy jutro bdziemy mogli pj na zakupy?

Czy 2 grudnia to niedziela handlowa? Od tego zaley, czy bdziemy mogli zrobi zakupy w supermarkecie lub galerii handlowej, czy te w razie potrzeby bdziemy musieli si uda do maego, osiedlowego sklepiku.

O tym, czy 2 grudnia to niedziela handlowa, dowiadujemy się z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, którą przyjęto 10 stycznia br. Z jej treści wynika, że w 2018 roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Grudzień jest jednak miesiącem wyjątkowym. Dlaczego?

Niedziele handlowe 2018. Czy 2 grudnia to niedziela handlowa?

Zasady dotyczące niedziel handlowych w grudniu są inne, niż w pozostałych miesiącach tego roku, ze względu na Święta Bożego Narodzenia. Aby nie utrudniać nam zakupów przedświątecznych, postanowiono, że w grudniu wypadną aż cztery niedziele handlowe. Jedną z nich jest właśnie 2 grudnia. W najbliższą niedzielę otwarte będą m.in supermarkety Lidl, Biedronka czy Tesco, sklepy odzieżowe oraz sklepy budowlane. Do ulubionych sklepów będziemy mogli pójść także 16, 23 oraz 30 grudnia. Jedyną niedzielą tego miesiąca, która nie będzie niedzielą handlową będzie dzień 9 grudnia.

Niedziele handlowe w 2019 roku