Niedziele handlowe 2018. Czy jutro będziemy mogli pójść na zakupy?

Czy 2 grudnia to niedziela handlowa? Od tego zależy, czy będziemy mogli zrobić zakupy w supermarkecie lub galerii handlowej, czy też w razie potrzeby będziemy musieli się udać do małego, osiedlowego sklepiku.

O tym, czy 2 grudnia to niedziela handlowa, dowiadujemy się z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, którą przyjęto 10 stycznia br. Z jej treści wynika, że w 2018 roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Grudzień jest jednak miesiącem wyjątkowym. Dlaczego?

Niedziele handlowe 2018. Czy 2 grudnia to niedziela handlowa?

Zasady dotyczące niedziel handlowych w grudniu są inne, niż w pozostałych miesiącach tego roku, ze względu na Święta Bożego Narodzenia. Aby nie utrudniać nam zakupów przedświątecznych, postanowiono, że w grudniu wypadną aż cztery niedziele handlowe. Jedną z nich jest właśnie 2 grudnia. W najbliższą niedzielę otwarte będą m.in supermarkety Lidl, Biedronka czy Tesco, sklepy odzieżowe oraz sklepy budowlane. Do ulubionych sklepów będziemy mogli pójść także 16, 23 oraz 30 grudnia. Jedyną niedzielą tego miesiąca, która nie będzie niedzielą handlową będzie dzień 9 grudnia.

Niedziele handlowe w 2019 roku

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe 2018. Czy 2 grudnia będziemy mogli pójść na zakupy?
Zaloguj się
 • Oceniono 7 razy 5

  Tak to jest to ten dreszczyk emocji każdy wie że pierwsza i ostatnia niedziela jest handlowa nawet przedszkolak lecz ten artykuł jako stałe menu to jest to!

 • niko8472

  Oceniono 14 razy 4

  Bzdury, nie jest wazne kiedy mozna pojsc na zakupy tylko w ktorym pociagu mozna sie wyspowiadac;)

 • der-rauber

  Oceniono 11 razy 3

  W każdą niedzielę mogę iść do marketu. W normalnym kraju nie ma popisdolonych polityków którzy ludziom wolność ograniczają. Pewnie pójdę do Waitrose po steaki i browary. Męczcie się pisem, męczcie. W najbliższych wyborach będziecie myśleć i pognamy tą radosną grupkę na śmietnik historii.

 • entymolog

  Oceniono 3 razy 1

  PiSbolszewicy niszczą handel wzorem Jakuba Bermana.

 • Oceniono 5 razy 1

  Wspaniały miesiąc ten grudzień, wszystkie niedzielę handlowe -niesamowite- Żeby jeszcze było z okazji świąt 60% off szczególnie to z procentem uwierzyłbym w Raj nawet gdyby to mi na antenie Radio Maryja Rydzyk powiedział

 • stanislaw.sk

  0

  @niko8472
  ...i podobno w IC spowiednicy nawet od grzechów śmiertelnych ułaskawiają?

 • stanislaw.sk

  0

  panie [UZ]
  to po śpiewaliśmy w czasach socjalizmu: "NIEDZIELA BĘDZIE DLA NAS!"?!

 • 64stasiek

  Oceniono 2 razy 0

  prosta informacja, wymagająca jednego zdania. Mistrzostwo świata w wodolejstwie.

 • wieniek34

  Oceniono 2 razy 0

  Jest! Cały tydzień z wypiekami na twarzy czekam na kolejny artykuł tego fascynującego cyklu pt. Czy jutro sklepy będą otwarte?
  Boję się co będzie jak zniosą całkowicie handel w niedzielę. Co ja wtedy będę czytał?? Słyszałem dużo dobrego o programach tv. Też podobno trzymają napięcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX