Dziś protest taksówkarzy. Na dwie godziny zablokują centrum Warszawy

W środę 28 listopada taksówkarze ponownie będą protestować w Warszawie. O godzinie 12 wyjadą na ulice i zablokują ruch w centrum miasta na dwie godziny. Taksówkarze zapowiadają, że strajk to wyraz sprzeciwu wobec nielegalnych przewoźników.

Kierowcy taksówek z całej Polski ponownie będą domagać się od rządu ograniczenia działania konkurencyjnych firm przewozowych, które ich zdaniem łamią prawo.

Protest taksówkarzy w centrum Warszawy

Protest ma rozpocząć się o 12:00 i potrwać dwie godziny. Może spowodować utrudnienia w ruchu. Kolumna składająca się z kilkuset taksówek przejedzie spod Stadionu Narodowego i Torwaru na plac Trzech Krzyży. 

Kierowcy taksówek chcą zjechać pod gmach Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii na placu Trzech Krzyży. Chcą przekazać petycję szefowej tego resortu Jadwidze Emilewicz, którą uważają za główną osobę "blokującą" zmiany uderzające na przykład w Ubera czy Taxify. 

Wyraz sprzeciwu wobec aplikacji przewozowych

Organizatorem protestu jest Związek Zawodowy "Warszawski Taksówkarz". Jego przedstawiciele tłumaczą, że chcą zamanifestować swoje niezadowolenie dotyczące działań rządu, a zwłaszcza nieegzekwowania obowiązującego prawa wobec np. działania aplikacji internetowych pośredniczących w przewozach oraz opieszałości w procedowaniu projektu nowej ustawy o transporcie drogowym, która miałaby regulować tego typu działalność. 

Taksówkarze zapowiadają, że jeśli ich postulaty nie zostaną wysłuchane, następnym razem będą protestować w Warszawie w godzinach szczytu. 

Członkowie protestu umawiają się na zbiórkę słodyczy. Te mają być po proteście przekazane dzieciom, podopiecznym Fundacji Herosi.

Wierzę, że po raz kolejny pokażemy, iż legalni taksówkarze potrafią dużo więcej niż - jak mówi spora grupa ludzi - tylko blokować miasto

- czytamy na facebookowym profilu Związku Zawodowego "Warszawski Taksówkarz".

To drugi tego typu protest taksówkarzy w stolicy tej jesieni. Pierwszy odbył się 18 października. Wtedy taksówkarze przekazali petycję ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze.

----

O godzinie 8.30 zapraszamy na poranną rozmowę na żywo w Gazeta.pl. Dziś gościem będzie Stefan Niesiołowski.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (118)
Dziś protest taksówkarzy. Na dwie godziny zablokują centrum Warszawy
Zaloguj się
 • twentyquestions

  Oceniono 36 razy 28

  Gdyby Uber czy Taxify był w cenie taksówek, dalej bym jeździł z nimi. Po prostu nie ufam taksówkarzom, sami zapracowali na taki wizerunek. Przynajmniej w Warszawie, gdzie mieszkam.

 • Beata Pisda

  Oceniono 39 razy 27

  Legalny taksówkarz ....
  Dlaczego nikt nie ufa tym legalnym i uważa ich za złodziei a przynajmniej kanciarzy?
  Złotówy,
  Pier dolcie się!

 • vegemot

  Oceniono 29 razy 21

  Im wiecej strajkują tym bardziej olać ich usługi i jezdzic u konkurencji, mamy wolny rynek. Poza tym janusze z taxi to najwieksze 'swiete krowy' na drogach, wymuszaja, lamia przepisy, blokuja lewy pas itp. Chocby mi mieli doplacic i tak pojade Uberem. pozdro złotowy, obyscie zbankrutowali swoimi szrotami

 • strach_sie_bac

  Oceniono 25 razy 19

  Czy "złotówy" mają zgodę władz na strajk i blokowanie ruchu? Jeżeli nie, to należy wyciągnąć konsekwencje zgodnie z Ustawą z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz. U. z 1991 Nr 55, poz. 236 z późn. zm.)

 • mk30553

  Oceniono 21 razy 15

  ciekawe ilu z tych taksówkarzy jest ubezpieczonych w KRUS-ie?

 • student_zebrak

  Oceniono 25 razy 15

  Warszawiacy powinni powstrzymac sie od jazdy taksowkami przez dzien, albo i wiecej.
  trzy w cztery cierpiarzom.

 • dante_waw

  Oceniono 15 razy 13

  Jak kazali im zakladac kasy fiskalne to tez blokowali Warszawe.... tak walcza o dobro pasazerow :))

  Trzeba do tego przywyknac... poblokuja Warszawe i pojada, wszystko wroci do normy....

  Cale szczescie nie sa tak wplywowi jak gornicy albo rolnicy... chociaz wiekszosc z tych panow na KRUSie siedzi... :)))

 • herchinez

  Oceniono 21 razy 13

  Sorry Janusze, i tak wybiorę Sergieja

 • nessuno

  Oceniono 22 razy 12

  Pies was j ebał cierpiarze, wam zawsze coś musi nie pasować. A prawda jest taka, że nic innego poza kręceniem fajerą oraz kantowaniem klientów nie umiecie. Nie pasi, to jazda do innej roboty gamonie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX