Pogoda długoterminowa. Kiedy spadnie śnieg? Czy czekają nas śnieżnobiałe Święta?

Kiedy spadnie śnieg? Czy zbliżająca się zima będzie piękna i biała? Synoptycy nie mają dobrych wiadomości dla tych, którzy uwielbiają zimowe sporty.

Długoterminowa prognoza pogody na amerykańskim portalu AccuWeather pokazuje, że w grudniu nie możemy liczyć na intensywne opady śniegu. Początek miesiąca zapowiada się chłodno, ale słonecznie - z pokrywających niebo chmur nie spadnie śnieg. Podobnie będzie w Święta Bożego Narodzenia, które w 2018 roku nie będą białe. Synoptycy przewidują temperatury ujemne od -1 do -2 stopni. Mapy meteorologiczne pokazują, że Nowy Rok będzie deszczowy, ale temperatury utrzymają się około 1 stopnia na plusie.

Pogoda długoterminowa. Kiedy spadnie śnieg? Poprószy na przełomie stycznia i lutego

Zima nie zaskoczy nas śnieżnymi nawałnicami także w styczniu. Miesiąc ten będzie zimny i deszczowy, możemy spodziewać się wielu gołoledzi o poranku, jednak przez większość dni temperatura będzie osiągać dodatnie wartości od 0 do 5 stopni. Jedynie w nocy możemy spodziewać się spadku nawet do -9. Więcej śniegu odnotujemy dopiero w ostatnim tygodniu stycznia, kiedy temperatura spadnie w ciągu dnia poniżej zera, a śnieżne chmury zakryją niebo.

Wszystko wskazuje na to, że także luty nie będzie śnieżnym miesiącem. Amerykańscy synoptycy przewidują, że luty, poza pierwszym tygodniem, będzie słoneczny. To jednak nie wszystko - w drugim tygodniu lutego możemy spodziewać się ocieplenia sięgającego nawet 6-8 stopni Celsjusza.

Tegoroczna zimna nie dla narciarzy. Śniegu trzeba będzie szukać gdzie indziej

Zima 2018/2019 nie zachwyci miłośników nart i snowboardu. Ci, którzy kochają zimowe sporty prawdopodobnie będą musieli wyjechać na ferie do innego kraju, lub pilnie obserwować pogodę, ponieważ tej zimy prawdziwie śnieżne będą tylko pojedyncze dni. 

Pamiętajmy jednak, że długoterminowa prognoza pogody jest obarczona dużym marginesem błędu i może się mylić. Aby być pewnym tego, jaka będzie pogoda podczas zaplanowanego przez nas wyjazdu, warto sprawdzić przewidywania synoptyków na parę dni przed wycieczką. 

Więcej o: