Odnalazł się słupek wbity przez Jarosława Kaczyńskiego na Mierzei Wiślanej. "Zwrócił go Neptun"

Słupek geodezyjny uroczyście wbity przez Jarosława Kaczyńskiego na granicy przekopu Mierzei Wiślanej właśnie się odnalazł. Po miesiącu zwróciło go morze. Wcześniej zaginął zaledwie dwa tygodnie po uroczystej inauguracji rozpoczęcia przekopu na Mierzei Wiślanej przez PiS.

Dwa tygodnie po uroczystym zainaugurowaniu przekopu Mierzei Wiślanej przez PiS przechodnie zaczęli donosić, że czerwono-biały słupek w tajemniczych okolicznościach zniknął. W odpowiedzi Urząd Morski w Gdyni poinformował, że słupek prawdopodobnie został zabrany przez morze podczas sztormu, bo był wkopany dość płytko. Teraz te przypuszczenia się potwierdziły.

Zaginiony słupek odnaleziony.

Jak donosi TVN 24, zaginiony słupek kilka dni temu wypłynął z Bałtyku. Został przypadkowo znaleziony przez pracownika oddziału urzędu morskiego w Sztutowie niedaleko miejsca, w którym wkopał go Jarosław Kaczyński.

Teraz słupek znajduje się w urzędzie morskim. Urzędnicy na razie nie wkopują go z obawy przed wzburzonym obecnie morzem, które mogłoby porwać go ponownie.

- W związku z tym, że na razie trwa sezon sztormowy, słupek nie będzie odtwarzany w miejscu, w którym był oryginalnie wkopany - powiedziała rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni w rozmowie z TVN 24.

Kaczyński po wbiciu słupka: "Mamy pełną suwerenność na tych ziemiach"

Uroczyste wbicie ostatniego słupka geodezyjnego wyznaczającego granicę przekopu Mierzei Wiślanej odbyło się 16 października. Brali w nim udział Jarosław Kaczyński, który osobiście wbijał słupek w ziemię, a także minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

- Mamy pełne prawo zakończyć proces tyczenia, a jeśli chodzi o inne dokumenty, potrzebne do rozpoczęcia budowy, to wydaje to być kwestią najbliższych tygodni. Kiedy budowa się rozpocznie, to będzie można powiedzieć, że klamka zapadła. Kanał powstanie - powiedział Jarosław Kaczyński podczas uroczystej inauguracji.

Jak dodał, celem przekopu Mierzei Wiślanej jest jest rozwój gospodarczy Elbląga, a także pokazanie "pełnej suwerenności na tych ziemiach". - Będziemy robić to, co jest potrzebne Polsce i nikt nam nie będzie w tym w stanie przeszkodzić - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (300)
Odnalazł się słupek wbity przez Jarosława Kaczyńskiego na Mierzei Wiślanej. "Zwrócił go Neptun"
Zaloguj się
 • supertiumacz

  Oceniono 66 razy 64

  Dostał Neptun słupek od prezesa, i zwrócił.
  Nie dziwię się.
  Mnie też mdli czasami.

 • jahodovy

  Oceniono 57 razy 53

  Po co nam ten słupek? Ten słupek odpowiada żywotnym porzebom całego społeczeństwa. To jest słupek na skalę naszych możliwości!

 • kuba161048

  Oceniono 44 razy 42

  Neptun też nie chciał tego słupka jak się zorientował , że Kaczyński go trzymał w rękach.

 • Paweł K.

  Oceniono 42 razy 40

  Nawet morze nie chce miec nic wspolnego z rzeczami ktorych dotknął się ten mały kutas....

 • admo70

  Oceniono 35 razy 35

  Święty słupek odnaleziony !!! Należy go złożyć na Wawelu w sarkofagu. Nieliczni ludzie którzy mieli szansę dotknąć słupka mówili o nadprzyrodzonych właściwościach. U jednego ustąpiły bóle głowy a u innego zniknęły haluksy na stopach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX