Pogoda na dzi. roda 28 listopada 2018. Bdzie pochmurno, ale deszcz nam nie zagraa

roda 28 listopada bdzie pochmurna, ale sucha. IMGW prognozuje, e nie bdziemy musieli obawia si opadw.

Prognoza pogody IMGW pokazuje, że w środę będzie dość chłodno. Idąc do pracy, warto wziąć ze sobą czapkę i rękawiczki. Rano - szczególnie kierowcy - powinni uważać na mgły, które będą ograniczać widoczność.

Temperatura 

Środa 28 listopada będzie chłodna. Temperatura w całym kraju nie podniesie się powyżej poziomu 2 stopni Celsjusza. Najcieplej, podobnie jak w poprzednich dniach, będzie na północnym zachodzie kraju, a więc m.in. w Szczecinie i Koszalinie, a także w Gdańsku. Temperatury dodatnie odnotujemy także w Zielonej Górze, Opolu, Wrocławiu i Katowicach, gdzie termometry pokażą 1 stopień powyżej zera. Nieco mniej, bo 0 stopni, zobaczymy na termometrach w Krakowie, Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim, Toruniu i Poznaniu. W pozostałych miastach Polski temperatury będą ujemne. W Warszawie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie, Przemyślu i Lublinie na termometrach zobaczymy -1 stopień, w Biaymstoku i Zakopanem -3 stopnie, z kolei w Suwałkach tylko -4 stopnie.

Pogoda na dziś. Temperatura w Polsce nie przekroczy 3 stopni na plusiePogoda na dziś. Temperatura w Polsce nie przekroczy 3 stopni na plusie Gazeta.pl

Opady. Środa bez deszczu i śniegu

Środa będzie pochmurna. IMGW prognozuje umiarkowane zachmurzenie w całym kraju, które na północy o poranku może wzrosnąć do zachmurzenia dużego. Mimo licznych chmur nie musimy się obawiać o opady - w środę nie będzie ani deszczu, ani śniegu.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW. Na północnym zachodzie zawieje silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mgłami, które na początku dnia będą powstawać w północnej części kraju. Mgły te mogą ograniczać widoczność do 300 metrów i osadzać szadź. W ciągu dnia będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, który wieczorem może przerodzić się w silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, wiejący z południowego-wschodu. W związku z prognozowanym porywistym wiatrem, IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia dla województwa zachodniopomorskiego.