Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dziś czynne? [17 listopada]

Czy 17 listopada, a więc trzecia niedziela tego miesiąca, będzie niedzielą handlową? Zaglądamy do kalendarza niedziel handlowych, aby sprawdzić, w które niedziele listopada będziemy mogli zrobić zakupy.
Zobacz wideo

To, która niedziela jest niedzielą handlową, a która nie, reguluje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele, którą przyjęto w styczniu 2018 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami niedziele handlowe w 2019 roku wypadają raz w miesiącu - w ostatnią niedzielę danego miesiąca. Oznacza to, że 17 listopada sklepy będą zamknięte, a zakupy w niedzielę będziemy mogli zrobić 24 listopada, czyli za tydzień.

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe 2019 i 2020. Kolejne zmiany już od stycznia

Pamiętajmy o tym, że zasady dotyczące niedziel handlowych zmienią się już z początkiem kolejnego roku. W 2019 roku niedziele handlowe wypadają raz w miesiącu, z kolei w 2020 roku będzie tylko siedem niedziel, w czasie których będziemy mogli zrobić zakupy. Będą to: ostatnia w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedna niedziela przed Wielkanocą.

Więcej o: