Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior. 13-latka śpiewa od ósmego roku życia

Roksana Węgiel z Polski zajęła pierwsze miejsce w finale Eurowizji Junior 2018, który odbył się w Mińsku. 13-latka zaśpiewała piosenkę "Anyone I Want To Be". Polka należała do faworytek konkursu.

Zwyciężczynią 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci została Roksana Węgiel. Występ młodej polskiej piosenkarki oklaskiwało 15 tysięcy widzów zebranych w hali widowiskowo-sportowej Mińsk-Arena. To pierwszy raz w historii, gdy przedstawicielka  Polski wygrała ten konkurs.

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior

Zwyciężczyni konkursu została wyłoniona na podstawie głosów oddanych przez narodowe jury i telewidzów. Zwycięstwo zawdzięcza właśnie głosom telewidzów. W tegorocznym konkursie wystąpili przedstawiciele rekordowej liczby 20 państw, w tym debiutujące telewizje z Kazachstanu i Walii.

Roksana Węgiel pochodzi z Jasła. Jest zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji "The Voice Kids". Zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu, gdy miała osiem lat.

 
Więcej o:
Komentarze (141)
Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior. 13-latka śpiewa od ósmego roku życia
Zaloguj się
 • franek.h

  Oceniono 46 razy 34

  Może darujcie sobie ten hejt na trzynastolatce. Durne żarty z nazwiska na poziomie podstawówki itp. co sami osiągnęliście? Wygraliście chociaż powiatowy konkurs w piciu wódki?

 • teklanietekla

  Oceniono 38 razy 30

  No i fajnie, Jej piosenka jako jedyna w tym konkursie wpadała w ucho i nie miała durnego tekstu z apelemi o miłość czy przyjaźń do całego świata (jak wiele innych). Wygrała fajna, zwykła nastolatka z bezpretensjonalną piosenką i aparatem na zebach.

 • mojado_mohado

  Oceniono 24 razy 20

  Super! Gratulacje, oby tak dalej. Fajna, młoda z możliwościami piosenkarka młodego pokolenia.

 • michalmos

  Oceniono 20 razy 14

  Miglanc! A przy tyn najnormalniejsza, fajna dziewczyna, jak to faktycznie wypada być w wieku 13 lat.

 • mmmucha

  Oceniono 12 razy 10

  Gratulacje!!! Wiedziałam, że wygra. Świetna piosenka.

 • lukturko

  Oceniono 9 razy 9

  Wygrała Roksana, a nie Polska. Dumny, wspaniały Narodzie! Jak się tak nasłucham o tej polskiej niezwykłości i wielkości, to idę do lasu na spacer, gdzie wory śmieci, mebli starych, stosy flaszek! A jak się na koniec na gów...e pośliznę to wiem, że jestem w domu. Gdy już wstanę z kolan, to kocham Was rodacy, i duma mnie rozpiera. Kocham Was wszystkich idiotów w Beemach ze szrotu, próbujących mnie zabić na przejściu dla pieszych, klnących i rechocących na cały głos w tramwaju, z brzuszyskami, wypchanymi śmieciowym żarciem, wiedzą z Wikipedii!!!! Polska, biało czerwoni!!! Japonia też biało czerwona...

 • grzesiek421

  Oceniono 13 razy 9

  Gratulacje z Żagania!!!

 • symulotnik

  Oceniono 6 razy 6

  Gratuluję.
  Piosenka nie w moim stylu, ale bardzo dobrze zaspiewana i , moim zdaniem, bardzo nie Eurowizyjna.
  Cieszmy sie z sukcesu Polki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX