Prokuratura Krajowa odwołuje przesłuchanie operatora TVN. "Stawianie zarzutów przedwczesne"

"Prokuratura Krajowa uznała, że przedwczesne jest stawienie zarzutów operatorowi TVN, który wykonywał gesty nazistowskiego pozdrowienia w trakcie spotkania ku czci Adolfa Hitlera w kwietniu 2017 roku" - czytamy w komunikacie. Śledczy jednocześnie odwołali wyznaczony termin stawienia się operatora w prokuraturze.

Prokuratura Krajowa twierdzi, że stawianie zarzutów operatorowi TVN jest "przedwczesne". Jednocześnie śledczy odwołali wyznaczony mężczyźnie termin stawienia się w prokuraturze.

Przypomnijmy: operator kamery z telewizji TVN, który pracował przy głośnym reportażu "Superwizjera" o czczeniu urodzin Adolfa Hitlera, miał usłyszeć zarzut propagowania nazizmu.

Wszystko z powodu fotografii, na której widać, jak mężczyzna "hajluje" na tle swastyki. Stacja tłumaczyła, że zdjęcie wykonano w trakcie realizacji materiału wcieleniowego. W piątek operator TVN otrzymał wezwanie do stawienia się w prokuraturze od funkcjonariuszy ABW.

Prokuratura Krajowa: Konieczna "pogłębiona analiza"

Jak informuje Prokuratura Krajowa w niedzielnym komunikacie, sprawa została przekazana do Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Ta jednocześnie bada, czyli inicjator spotkania ku czci Adolfa Hitlera otrzymał za organizację 20 tys. zł. Telewizja TVN stanowczo zaprzeczała, by płaciła za taką inscenizację.

Zbadanie obu kwestii przez tę samą prokuraturę jest istotne z punktu widzenia celu śledztwa. Ma służyć pogłębionej analizie i wyjaśnić, czy doszło do przestępstwa podżegania do propagowania nazizmu oraz kto ewentualnie je popełnił, przekazując organizatorów spotkania pieniądze. Jednocześnie ma służyć ustaleniu rzeczywistej roli stacji TVN w tym zdarzeniu

- czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Więcej o:
Komentarze (271)
Prokuratura Krajowa odwołuje przesłuchanie operatora TVN. "Stawianie zarzutów przedwczesne"
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 81 razy 67

  życzyłbym sobie aby prokuratura działała z taką determinacją w sprawie korupcji w KNF
  a nie dopiero jak chrzanowski oczyścił swoje biuro z dowodów

 • montagnes44

  Oceniono 62 razy 50

  A już myślałem, że jutro aresztuja wszystkich aktorów grających w Stawce większej.... i innych filmach, gdzie pojawiły się mundury hitlerowskie.

 • Nick Bezimienny

  Oceniono 57 razy 43

  czyli już nie propagowanie, a podżeganie do propagowania? czyli polski faszysta jest niewinny, za to skażą TVN za prowokację? pewnie przekażą stację w zarząd komisaryczny ojcu Muchomorowi? i to wszystko szyje Ziobro, który od lat korzysta z pomocy polskich narodowców i faszystów do swoich gierek? :) nie no spoko, pogrywa jaki Hitler i skończy jak Hitler

 • rabingoldblatt

  Oceniono 54 razy 40

  Pewnie prokuratura potrzebuje wolnych mocy przerobowych aby w końcu postawić zarzuty łamiącym prawo na marszu w zeszłym roku:)))))

  Policjant, który przeniknie do gangu dostanie paragrafy o przynależności do grupy zbrojnej.

  Niemożliwe? Jesteście pewni?

 • oko2009

  Oceniono 48 razy 36

  Szanowna prokuraturo krajowa. Gościa, który hailował, aby się wtopić w otoczenie i zrobić materiał dla TV chcieliście wsadzić z zemsty do więzienia. Wyjaśnij prokuraturo kto to wymyślił i dlaczego nagle zrezygnowaliście z tego haniebnego zamiaru.

 • jurek4491

  Oceniono 39 razy 29

  Ja pier.olę , ale jajca , prokuratura nie panuje nad prokuraturą - takie numery tylko pod rządami PiS dy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX