ABW u operatora TVN, który pokazał urodziny Hitlera. "PiS roztacza parasol nad naziolami"

W przyszłym tygodniu prokuratorskie zarzuty może usłyszeć operator TVN, który odpowiadał m.in. za realizację materiału o neonazistach. Jak mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 poseł PO Sławomir Neumann, PiS "pozwala brunatnym łbom podnosić się coraz wyżej".

Operator kamery z telewizji TVN, który pracował przy głośnym reportażu "Superwizjera" o czczeniu urodzin Adolfa Hitlera, sam może usłyszeć zarzut propagowania nazizmu. Wszystko z powodu fotografii, na której widać, jak mężczyzna "hajluje" na tle swastyki. Stacja tłumaczy, że zdjęcie wykonano w trakcie realizacji materiału wcieleniowego.

Jak ujawniła "Gazeta Wyborcza", w piątek w domu operatora TVN pojawili się funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wręczyli mężczyźnie wezwanie na przesłuchanie do prokuratury. W dokumencie ma być informacja o zarzucie dot. propagowania nazizmu.

- Mija dokładnie rok od głośnej demonstracji, podczas której narodowcy wieszali na szubienicach zdjęcia europosłów Platformy Obywatelskiej, prokuratura od roku prowadzi śledztwo, przesłuchuje głównie europosłów, nikomu nie przedstawiła zarzutów - zwrócił uwagę dziennikarz Konrad Piasecki w programie "Kawa na ławę" w TVN24.

- Jednocześnie w najbliższy czwartek operator TVN, który przygotował reportaż śledczy, wcieleniowy, związany z tamtą sprawą, ujawnił w tym reportażu aktywność neonazistowską ma usłyszeć zarzut propagowania faszyzmu - dodał.

Sprawę skomentował m.in. poseł PO Sławomir Neumann. Stwierdził, że PiS rozciąga od początku swoich rządów "parasol ochronny nad naziolami, faszystami czy ruchami neofaszystowskimi, skrajnie narodowymi".

- Pozwala tym brunatnym łbom podnosić się coraz wyżej - mówił Neumann.

- Nie są źli ci ze stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, którzy propagowali faszyzm, tylko źli są ci, którzy to nagrali

- dodał.

Dolniak: Pojedyncze przypadki powinny być piętnowane

Poseł Zjednoczonej Prawicy Tadeusz Cymański zaapelował do opozycji, by "nie robiła takiej atmosfery". - Nie ma problemu w Polsce faszyzmu, nie ma! Bo kilku psychiatryków w jakimś lasku, to jest margines. Margines marginesu - przekonywał.

- Nie zgadzam się, że to margines. Zaczyna się zawsze od pojedynczych przypadków, które potrafią zwiększać się ilościowo. I to jest niebezpieczne, te pojedyncze przypadki powinny być przez rządzących piętnowane, te postępowania powinny być zakończone

- zareagowała wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak z Nowoczesnej.

- Wy uważacie, że to jest margines marginesu, że to obłęd i przez rok prokuratura nie robi nic. Przesłuchiwani są europosłowie, a gościom, którzy to wieszali, nic się nie dzieje. Operator TVN-u nagrał nazioli. Państwo pozwala, bo minister sprawiedliwości nie robi nic, by zakończyć śledztwo - podsumował Sławomir Neumann.

Więcej o:
Komentarze (128)
ABW u operatora TVN, który pokazał urodziny Hitlera. "PiS roztacza parasol nad naziolami"
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 48 razy 22

  Faszystowska władza, wyposażona w aparat przemocy i przymusu,

  na straży swoich "zastępów" ideologicznych.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 32 razy 14

  Mnie to absolutnie nie dziwi, gdyż PiS chce mieć swoje "sztachety ochronne" a la SS. A co do posła Cymańskiego to słuchanie jego "błyskotliwych" ripost jest dla mnie równie poznawcze, co słuchanie pijackiego bełkotu.

 • Mr. X

  Oceniono 35 razy 13

  Wydźwięk jest aż nadto wyrazisty.
  PiSlamisci będą musieli to wytłumaczyć całemu światu.
  No może nie całemu.
  A PiSowski elektorat zgodnie z teorią Kurskiego tego od TVP, wszystko kupi.

 • emigrant_1984

  Oceniono 11 razy 11

  Panie Cymański - nie odwracaj pana kota Kaczyńskiego ogonem. A demonstracje z racami ? To też prowokacja ? Agenci Sorosa, Tuska, Muska i Wałęsy ? OŚMIESZASZ SIĘ PAN !!! Fałsz wylewa się wszystkimi otworami.

 • el_rumburak_de_san_escobar

  Oceniono 12 razy 10

  Naziole to margines, kilka przypadków, pedofilia w kościele to margines, kilka przypadków, smog to fikcja, globalne ocieplenie to ściema, Ziemia jest płaska, pierwszy na Księżycu nie był Armstrong, tylko Pan Twardowski, zresztą lot amerykanów był sfingowany, Księżyc też jest sfingowany, szczepionki szkodzą, chemirajlsy powodują grypę, ospę i gender oraz emigrację - tak pokrótce przedstawia się dzisiejszy mesedż dnia.

 • jurek4491

  Oceniono 22 razy 10

  A niby jak dziennikarze mieli to nakręcić :
  - wejść w ich środowisko z kamerami
  - pokazać plakietki stacji telewizyjnej
  - czy działać pod przykryciem i utożsamiać się z nimi
  Prymitywny PiS-owski MOTŁOCH tego nie rozumie to znalazł ofiarę i dobiera się do dziennikarza a nie do faszystów .

 • justas32

  Oceniono 21 razy 9

  PiS chce odwrócić uwagę od faktu że toleruje nazistów - poprzez zwrócenie ataku na TVN. Sugeruje że TVN krytykuje nazistów a samo po cichu ich wspiera i toleruje...

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 9

  Pis to banda , oni zadają się z najgorszą hołotą to nic dziwnego że bronią tych nazistów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX