Opole. Przewróconych kilkanaście pomników na cmentarzu żydowskim. Stała za tym trójka dzieci

Opolscy policjanci wiedzą już, kto przewrócił piętnaście pomników nagrobnych na zabytkowym cmentarzu żydowskim. Do winy przyznało się dwóch 13-letnich chłopców i 12-letnia dziewczynka. Dzieci twierdziły, że nie zdawały sobie sprawy z charakteru tego miejsca.

Kilka dni temu na zabytkowym cmentarzu żydowskim w Opolu ktoś przewrócił piętnaście pomników nagrobnych. Wystarczyły dwie doby, by policjanci ustalili, kto stał za dewastacją.

Nagrobki przewrócili 12-letnia dziewczynka i dwóch chłopców w wieku 13 lat.

"Dzieci przyznały się do przewrócenia macew. Wyraziły skruchę i przeprosiły za swój wybryk. Tłumaczyły, że nie zdawały sobie sprawy z charakteru miejsca i jego zabytkowej historii" - informuje opolska policja. 12-latka i 13-latkowie staną przed sądem rodzinnym.

Początki cmentarza żydowskiego w Opolu sięgają połowy XIX wieku. Nekropolia znajduje się w jednej z centralnych dzielnic miasta.

Największe grzechy rowerzystów? Odpowiadają sami cykliści. Jazda nocą bez świateł, wymuszanie pierwszeństwa

Więcej o:
Komentarze (367)
Opole. Przewróconych kilkanaście pomników na zabytkowym cmentarzu. Stała za tym trójka dzieci
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 77 razy 53

  13-letnie dzieci są już po kilku latach pedokatechezy a do tego potrafią podsłuchać i naśladować antysemickie odzywki rodziców.

 • maaac

  Oceniono 63 razy 51

  Ile godzin tłukła im prokuratura do głowy ze są "dziećmi" i że "nie wiedzieli"?

 • mariavictoria

  Oceniono 58 razy 48

  12;13 lat dzisiaj to juz podlotki a nie dzieci ,ONI juz wiedza co znaczy dobro i zlo.Nie powinno byc dla nich zadne "nie wiedzieli" ukarani powinno byc jak wybryk chuliganski.Rodzice powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci za swoje "dzieci" zaplacic za wyrzadzona szkode i uporzadkowac groby bez ulg.

 • berek-oberek

  Oceniono 60 razy 46

  "nie zdawały sobie sprawy z charakteru miejsca"? Rzeczywiście, przez przypadek nie zrobili tego na cmentarzu katolickim.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 54 razy 40

  Strasznie durne te nastoletnie progenitury sÓwerena pińcet dodać. Nie wiedzą i nie rozumieją co to jest "cmentarz". Czyżby po mamusi i tatusiu pogoń za rozumem odziedziczyły?

 • haniku72

  Oceniono 41 razy 27

  Rodziców obciążyć kosztami pracy najlepszego kamieniarza w mieście. Dla dzieci i rodziców po 120 h prac społecznych oraz kurs z historii Żydów w Polsce.

 • hamsterx

  Oceniono 40 razy 26

  13 lat ,to chłopaki w wieku rębnym
  z ciekawości zapytam :są ministrantami ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX