Kokaina w kartonach z bananami w trzech województwach. W jednym sklepie dziewięć kilogramów

W jednym ze sklepów w Sokołowie Podlaskim odkryto prawie dziewięć kilogramów kokainy. Biały proszek był w kartonach z bananami. Na podobne "znalezisko" natrafiono w Wyszkowie, są doniesienia także z województw: łódzkiego i dolnośląskiego.

Najpierw odkryto kokainę w sklepie spożywczym w Sokołowie Podlaskim (woj. mazowieckie). Biały proszek był schowany w paczkach w kartonach z bananami. Owoce - jak informuje RMF FM - trafiły do Polski z Ekwadoru. W tej sprawie policja wszczęła już śledztwo.

Z kolei Fakt24 dowiedział się, że na podobne "znalezisko" natknięto się w Wyszkowie. Tam według nieoficjalnych informacji trafiło do 30 kilogramów kokainy. W obydwu przypadkach, w Sokołowie i Wyszkowie, chodziło o sklepy jednej sieci.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ podobne paczki z kokainą znaleziono m.in. w województwie łódzkim i dolnośląskim.

- Możemy potwierdzić, że w popularnych sklepach sieciowych na terenie trzech województw: mazowieckiego, łódzkiego i dolnośląskiego pracownicy tych sklepów ujawnili w kartonach z bananami prawdopodobnie środki odurzające - powiedział "Faktowi" młodszy aspirant Antonii Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

Policja dla dobra śledztwa na razie nie udziela więcej szczegółów na temat sprawy.

Więcej o: