Karambol na S51 pod Olsztynem. Zderzyło się 18 samochodów, dwie osoby trafiły do szpitala

Do karambolu doszło około godziny 7 na drodze ekspresowej numer 51 w miejscowości Miodówko pod Olsztynem. W wypadku brało udział 18 samochodów.

Do karambolu na S51 doszło w miejscowości Miodówko pod Olsztynem. Początkowo informowano o 11 samochodach, które brały udział w zdarzeniu. Rzecznik KMP w Olsztynie Rafał Prokopczyk w rozmowie z Gazeta.pl powiedział, że policja doliczyła się 18 pojazdów. - Jeden kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Trwają czynności zmierzające do ustalenia jego tożsamości - mówi policjant.

Olsztyn. Na S51 zderzyło się 11 samochodów. Dwie osoby są ranne

Rzecznik KMP w Olsztynie dodaje, że wszyscy byli trzeźwi. - Na drodze w miejscu wypadku w godzinach porannych panowały trudne warunki drogowe. Na jezdni pojawił się lód z powodu zamarzającego deszczu. Przez to pojawiły się problemy z hamowaniem - dodaje Rafał Prokopczyk i apeluje o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Karambol pod Olsztynem składał się w większości z niegroźnych kolizji, jednak wśród nich był także wypadek, w wyniku którego dwie poszkodowane kobiety w wieku około 30 lat trafiły do szpitala. - Jedna ma złamaną rękę, druga nogę - powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn Sławomir Filipowicz z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Na miejscu zdarzenia wciąż pracuje policja. Na trasie Olsztyn-Olsztynek trwają utrudnienia w ruchu drogowym. Jeden pas, prawy, jest całkowicie zablokowany.

Wypadek pod Olsztynem. Na S51 zderzyło się 11 samochodówWypadek pod Olsztynem. Na S51 zderzyło się 11 samochodów Fot. Google Maps

"Na miejscu zdarzenia jest ślisko - tworzy się gołoledź. Nie dajcie się zaskoczyć zimie, jedźcie ostrożnie!" - apeluje lokalna policja na Twitterze.