Śmiertelny wypadek na A2 obok Wrześni. Ruch w stronę Warszawy zablokowany, korki na objazdach

Po godz. 6 na autostradzie A2 zderzył się bus i samochód ciężarowy. Jedna osoba zginęła. Droga jest zablokowana, utrudnienia mogą potrwać do godziny 14.

Do wypadku doszło na 270. kilometrze autostrady A2 w okolicy Poznania, między Wrześnią a Słupcą. Jak podaje epoznan.pl, zderzył się bus, którym jechało pięć osób, oraz samochód ciężarowy. Kierowca busa zginął na miejscu.

Wypadek na A2. Utrudnienia drogowe

Przyczyna wypadku na razie nie jest znana. Po wypadku powstały poważne utrudnienia. Wszystkie pasy w stronę Warszawy są zablokowane, wyznaczono objazd  węzłami Września - Słupca. 

Utrudnienia mogą potrwać do godziny 14. Przed węzłem Września w kierunku Warszawy i na drodze nr 92, którą prowadzi objazd, tworzą się korki. 

Korki na autostradzie A2Korki na autostradzie A2 Fot. maps.google.com

IMGW ostrzega przed mgłą i marznącymi opadami

Do przedpołudnia obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla dziewięciu województw przed marznącymi opadami oraz gęstą mgłą. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obejmują województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie.

Gęste mgły występują na południu kraju, w województwach: lubelskim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim, a także na Mazowszu. Widzialność może tam wynosić miejscami od 100 do 200 metrów. .

Więcej o: