Uczniowie musieli śpiewać o "genderowym dnie". Wcześniej nauczycielka pokazywała martwe płody

"Przetrwaliśmy czas rozbiorów i brunatne zło, komunistów i lewaków, genderowe dno. Od dżihadu ocalimy świat kolejny raz" - piosenkę z takim tekstem musieli śpiewać uczniowie jednej z sycowskich szkół. Nauczycielka nie tylko wydała takie polecenie, ale również wystawiła oceny za wykonanie piosenki.

Uczniom trzeciej klasy gimnazjum włączonego do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie w ramach zajęć artystycznych nauczycielka kazała wysłuchać, a później odśpiewać piosenkę "966" Lecha Makowieckiego.

Teoretycznie piosenka traktuje o historii Polski od chrztu Polski z roku 966. Natomiast w ostatniej zwrotce słyszymy o walce z gender i dżihadem:

Przetrwaliśmy czas rozbiorów i brunatne zło, komunistów i lewaków, genderowe dno. Od dżihadu ocalimy świat kolejny raz, tylko Panie, miej w opiece nas!

Refren to z kolei deklaracja wiary:

Ja wierzę! Mocno wierzę! Jak rycerze - ci sprzed lat. Wiarą świętą, jak "Orlęta", jak żołnierzy naszych kwiat. Moja wiara - pieśń prastara jest mi tarczą, to mój miecz! W niej Ojczyzna, krew i blizna, Pospolita Wielka Rzecz...

Nauczycielka nie pierwszy raz na swoich zajęciach przemycała skrajnie prawicowe treści - na lekcji z technik plakatu pokazywała uczniom plakaty z martwymi płodami. Tym razem dziennikarze interweniowali u dyrektorki szkoły, która "obiecała przeprowadzić z nauczycielką rozmowę i zwrócić jej uwagę na to, by nie indoktrynowała dzieci". 

Znajomość z Beatą Kempą i kontrowersyjną nauczycielką

Z informacji portalu wynika, że nauczycielka jest przyjaciółką również pochodzącej z Sycowa Beaty Kempy oraz byłej nauczycielki historii w tej szkole. Ta ostatnia miała wśród dzieci promować Franciszka "Otto" Olszówkę jako żołnierza wyklętego i bohatera, jednak wiadomo, że dowodził on oddziałem, który mordował m.in. dzieci, a duża część ofiar była cywilami.

"Kiedy pisaliśmy o tym, po szkole paradowała w koszulce z napisem 'Otto bohater' i niejednokrotnie nas szkalowała za to, że piszemy prawdę" - czytamy.

Nauczycielką również "wstrząsnął" tekst piosenki

W czwartek nauczycielka przyszła do klasy na pierwszej lekcji, przeprosiła i zapowiedziała, że porozmawia z uczniami o piosence, której tekst "wstrząsnął nią również".

Redakcja zwróciła się do dyrekcji szkoły i burmistrza Sycowa z prośbą o ustosunkowanie się do tego tematu.

Więcej o:
Komentarze (267)
Uczniowie musieli śpiewać o "genderowym dnie". Wcześniej nauczycielka pokazywała martwe płody
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 94 razy 84

  Skoro to kumpela Kempy, to chyba już więcej nic nie trzeba dodawać. Zmiana władzy za rok to dopiero nią wstrząśnie. A może i zmiesza.

 • wawa1920

  Oceniono 80 razy 80

  Gdyby to "coś" uczyło moje dziecko,walczyłbym dotąd,ażby wywalili "to" ze szkoły.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 62 razy 62

  Kluczowa informacja: nauczycielka jest przyjaciółką klempy. Kurator, dyrekcja i wszyscy święci nic jej więc nie zrobią, nawet gdyby chcieli.

 • wmr2000

  Oceniono 60 razy 56

  Szkoła specjalna im. Jarosława Kaczyńskiego

 • cozano

  Oceniono 40 razy 40

  Fanatyzm religijny sankcjonowany przez Państwo, taką obecnie mamy Rzeczpospolitą pisowską.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 33 razy 33

  Przy panu w czarnej powłóczystej sukni tak śpiewali :-)
  Bo pani katechetka z wąsem im kazała :-)

 • za.czwartym.kalafiorem.w.lewo

  Oceniono 33 razy 33

  "Odpychanie i poniżanie inaczej wierzących, fanatyzm, znamię religijne na politycznych sztandarach - to wszystko pojawiło się u nas później, w dobie upadku, materialnej i moralnej nędzy."
  "Słowa Polak i fanatyk katolicki kojarzą się tak dalece, że znaczą niemal to samo."
  "Będzie miał chyba rację ten, co powie, że Europa cofała się pomału i z ziem położonych na zachód od rzeki Bugu."
  "Doktrynerstwo paraliżuje rozum."

  Paweł Jasienica, Rzeczpospolita Obojga Narodów

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 31 razy 29

  Czekam na ostrą reakcję Kuratora Oświaty! Rodzicom radzę złożyć skargę i wyp..ć nauczycielkę z pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX