Pogoda na najbliższy tydzień. Będzie dużo słońca i niewiele opadów [26.11-02.12.2018]

Czy ostatnie dni listopada i pierwsze dni grudnia będą dla nas łaskawe? Na początku tygodnia pogoda może być trochę kapryśna, jednak już od środy warunki meteorologiczne znacznie się poprawią.

Na początku zbliżającego się tygodnia pogoda podzieli Polskę na pół - północny zachód będzie cieszył się słoneczną, ładną pogodą, z kolei południowy wschód będzie skąpie się w licznych opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Od środy zaobserwujemy znaczną poprawę warunków atmosferycznych. Będzie więcej przejaśnień, a chmury będą przynosić opady deszczu i śniegu tylko sporadycznie. Synoptycy nie przewidują na ten tydzień żadnych ostrzeżeń meteorologicznych.

Pogoda na tydzień 26.11-02.12.2018

Poniedziałek i wtorek będą dniami, w czasie których pogoda w różnych rejonach Polski będzie diametralnie się różnić. Na północy będzie słonecznie i dość ciepło. W miastach takich jak Szczecin czy Koszalin termometry pokażą 4 stopnie Celsjusza. Znacznie gorzej będzie na południu kraju, gdzie zaobserwujemy liczne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Padać będzie m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Opolu i Wrocławiu. We wtorek temperatury spadną nieznacznie poniżej zera, dlatego w tych miejscowościach zacznie padać śnieg.

Od środy możemy oczekiwać znacznie ładniejszej i bardziej słonecznej pogody. Będzie to pierwszy dzień w tygodniu, w którym nie będzie padać deszcz ani śnieg. Zaobserwujemy liczne przejaśnienia, jednak będzie dość zimno. Temperatura w Polsce osiągnie wartość od -3 do 1 stopnia. Bardzo podobne warunki atmosferyczne będziemy obserwować w czwartek - będzie słonecznie, choć równie zimno, jak w środę.

Pogoda na piątek. Przyjdzie niewielkie ocieplenie

W piątek, podobnie jak w środę i w czwartek, słońce będzie wyglądać zza chmur dość często. Nie prognozuje się opadów deszczu czy śniegu, a nieznaczne ocieplenie. Termometry w większości polskich miast pokażą temperatury dodatnie. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie odnotujemy temperatury o wartości 5-6 stopni. Do najzimniejszych miast tego dnia będą należeć Suwałki, Białystok oraz Lublin, gdzie temperatura spadnie do 2 stopni poniżej zera. W piątek możemy spodziewać się silniejszych porywów wiatru.

Pogoda na sobotę. W weekend słońce wyjrzy zza chmur

Sobota również będzie słoneczna i bezdeszczowa. Nie prognozuje się opadów na całym terenie Polski. W sobotę obserwować będziemy liczne przejaśnienia, a termometry we wszystkich województwach w kraju, za wyjątkiem województwa podlaskiego, pokażą temperatury dodatnie. Najcieplej będzie na zachodzie - w Szczecinie temperatura podniesie się do 8 stopni Celsjusza, z kolei we Wrocławiu, Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim termometry pokażą 7 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie odnotujemy jeden stopień poniżej zera.

Pogoda na niedzielę. Kolejny piękny dzień

Niedziela 2 grudnia zapowiada się naprawdę ładnie. W całym kraju ma być słonecznie i bezdeszczowo. Meteorolodzy nie zapowiadają także opadów śniegu. Co więcej, w żadnym z Polskich miast temperatura nie spadnie poniżej zera. Najchłodniej będzie w Suwałkach (0 stopni), z kolei najcieplej w Szczecinie i Koszalinie (6 stopni). 

Pogoda na przyszły tydzień. Opady deszczu i śniegu wrócą do Polski

Wszystko wskazuje na to, że słoneczna, stosunkowo ciepła aura utrzyma się w Polsce przez większość kolejnego tygodnia. Synoptycy zapowiadają, że znaczne pogorszenie pogody zaobserwujemy dopiero w piątek 7 grudnia, kiedy w całym kraju zacznie padać deszcz lub deszcz ze śniegiem. Pamiętajmy jednak, że jest to długoterminowa prognoza pogody, co oznacza, że może się ona wielokrotnie zmienić.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź: pogoda.gazeta.pl