NIK skontroluje wiceministra Zielińskiego? Wniosek składają posłowie Platformy

Posłowie PO złożą wniosek do Najwyższej Izby Kontroli z prośbą o skontrolowanie działań wiceministra Jarosława Zielińskiego. - Nie możemy oczekiwać obiektywnych wyników, kiedy kontrolowany wysyła na siebie kontrolę - powiedziała Gazeta.pl posłanka Bożena Kamińska.

Opozycja zapowiedziała złożenie wniosku do NIK podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu. 

Poseł Kamińska potwierdza: Chcemy mieć instytucję niezależną

Plany potwierdziła w rozmowie z nami posłanka Bożena Kamińska. Zaznaczyła, że wątpliwości posłów PO budzi kontrola, która w sprawie funkcjonowania Komendy Miejskiej w Suwałkach zarządził Komendant Główny Policji. - Jeżeli robi się taką iluzoryczną kontrolę, która polega na tym, że kontrolowany wysyła na siebie kontrolę, tak jak to się stało w tym momencie, to nie możemy oczekiwać wyników obiektywnych - stwierdziła. - Nie możemy oczekiwać należytej kontroli, więc chcemy mieć instytucję niezależną, żeby uniknąć sytuacji, że podwładni będą kontrolować przełożonych czy odwrotnie - dodała posłanka Kamińska.

Zaznaczyła również, to posłowie PO nie chcą kontrolować funkcjonowania policjantów. - Chodzi nam o zasady, które są w tamtej komendzie wprowadzane i o to, jak komendanci pracują z policjantami. My nie mamy pretensji do policjantów. Stoimy w ich obronie, bo to oni do nas piszą i alarmują - podkreśliła.

Jak powiedziała posłanka Kamińska, wniosek jest w trakcie redagowania i wpłynie do NIK w najbliższym czasie. Posłowie nadal rozważają, czy będzie on dotyczył tylko podlaskiej policji, czy może złożone zostanie kilka wniosków odnoszących się również do innych jednostek, w których ma dochodzić do podobnych nieprawidłowości. 

Policjanci z Suwałk mieli ochraniać dom wiceministra Kamińskiego

Podczas posiedzenia sejmowego 9 listopada posłanka Kamińska odczytała fragmenty listu, wysłanego przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Wynikało z niego, że od trzech lat są oni zmuszani do całodobowego pilnowania domu wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego. Policja tłumaczyła, że patrole pojawiają się w tamtej okolicy, ponieważ kontrolują drogę krajową nr 8, którą codziennie zmierza tysiące samochodów, w tym również tirów. Komendant Główny zarządził kontrolę podlaskiej policji. Według wstępnych wyników kontroli we wspomnianej Komendzie nie dochodziło do uchybień.

Więcej o:
Komentarze (34)
Najwyższa Izba Kontroli skontroluje wiceministra Zielińskiego? Posłowie PO złożą taki wniosek
Zaloguj się
 • Kornel Osicki

  Oceniono 12 razy 12

  Jak ministrem od policji może być człowiek który nie odbył nawet zasadniczej służby wojskowej!! Wczasie protestów, Łódzkie NSZZ policjantów w jednym z postulatów domagało się jego usunięcia ze stanowiska!!!

 • Oceniono 12 razy 8

  Naprawdę zastanawiam się kto tego osobnika posadził na tak ważnym stanowisku jakim jest resort siłowy zupełne nieporozumienie on pasuje najwyżej na szatniarza w muzeum

 • jackanapes

  Oceniono 8 razy 8

  Tak wysoko usadowiony ponton, może utonąć tylko poprzez zatopienie.
  Czego mu szczerze życzę.

 • Oceniono 8 razy 6

  Z takiego nieskomplikowanego gamonia ci policjanci to muszą mieć uciechę, A w ogóle tak na marginesie gdybym miał tak wyglądać to bym się w okresie niemowlęcym grzechotką zabił

 • threemen

  Oceniono 8 razy 6

  Do tej pory kontrowali go poddwładni. Jak było do przewidzenia niczego nie wykryli.

 • alexander59

  Oceniono 5 razy 5

  Jest nadzieja, że ten szyderczy a zarazem głupkowaty uśmieszek zniknie z tej tłustej gęby!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX