Poszukiwany listem gończym gangster "Jurgen" wpadł pod Bydgoszczą. Wciąż szukają "Kadafiego"

Poszukiwany listem gończym "Jurgen", członek zorganizowanej grupy przestępczej, którą kierował "Kadafi", wpadł pod Bydgoszczą. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali go na działce. Był kompletnie zaskoczony.

50-letni Jaromir M.O. ps. "Jurgen" był poszukiwany od 2 sierpnia tego roku, kiedy to sąd wystawił za nim, ale także za jego "kompanami" listy gończe. Mężczyzna został skazany na karę 7 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która zajmowała się handlem narkotykami, czerpaniem korzyści z prostytucji, wymuszeniami rozbójniczymi czy kradzieżami.

Oprócz "Jurgena" na liście poszukiwanych "Kadafi" i Pluta

Z kolei Tomasz Berdych ps. „KADAFI” -  zamieszkały ostatnio w Bydgoszczy - usłyszał wyrok 15 lat więzienia. Adam Pluta, również mieszkaniec Bydgoszczy, dostał 12 lat. 

Do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej doszło dzięki pracy policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy w roku 2011. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów i prokuratorów pozwolił na ustalenie, że grupa przestępcza handlowała narkotykami na ogromną skalę.

Członkowie tej grupy zajmowali się także czerpaniem korzyści z prostytucji, wymuszeniami rozbójniczymi, a jeden z nich usłyszał nieprawomocny jeszcze wyrok za zabójstwo. Jak wynika z wiedzy policjantów była to największa w kujawsko-pomorskiem zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym zajmująca się m.in. handlem narkotykami.

Do ścisłego jej kierownictwa należało około 20 osób, a przez 10 lat działalności różne funkcje w niej pełniło łącznie około 130. Szacunki śledczych wskazują, że przez ten czas członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu ponad tonę różnego rodzaju narkotyków.

Więcej o: