Ostrowia Mazowiecka. CBA zatrzymało komornika i naczelnika US. Przyjęli 150 tys. zł łapówki

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało komornika oraz naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej. Mężczyźni dzielili się łapówką. Staną przed prokuraturą, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało komornika oraz naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej, którzy przyjęli od przedsiębiorcy łapówkę w wysokości 150 tysięcy złotych. Mężczyzn przyłapano, gdy dzielili się otrzymanymi pieniędzmi.

CBA zatrzymało naczelnika US i komornika. Usłyszą zarzut o korupcję

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził, że mężczyźni zostali zatrzymani, a ich domy oraz miejsca pracy przeszukane. Komornik oraz naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej zostali złapani w urzędzie. Dzielili się wówczas łapówką, którą otrzymali od biznesmena w restauracji niedaleko Ostrowi w województwie mazowieckim. Obaj mężczyźni nie spodziewali się zatrzymania przez CBA. Zarówno komornik, jak i naczelnik urzędu mają zostać postawieni przed prokuraturą w Ostrołęce, gdzie usłyszą zarzuty o korupcję.

Jak informuje portal fakty.interia.pl, za łapówkę biznesmen miał uzyskać obniżenie wysokiej kary finansowej. Co więcej, nad przedsiębiorcą miał zostać utworzony tzw. parasol ochronny w Urzędzie Skarbowym.

Więcej o: