Red is Bad objęła patronatem wydarzenie w Muzeum II Wojny Światowej. "Do reszty rozum odebrało?"

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku po raz kolejny pochwaliło się współpracą z lubianą przez narodowców marką odzieżową Red is Bad. Tym razem nie kryjąca się z antyunijnymi poglądami firma została oficjalnym partnerem odbywającego się w muzeum wydarzenia.

Muzeum II Wojny Światowej w weekend 24-25 listopada organizuje wydarzenie z okazji odwiedzenia placówki przez milionowego gościa. Jak informuje muzeum w mediach społecznościowych, oficjalnym partnerem obchodów będzie marka Red is Bad.

"Taki partner to wstyd"

Współpracę lubianej przez narodowców marki z Muzeum II Wojny Światowej skomentował radny Warszawy, Marek Szolc. 

"Muzeum II WŚ - Wam tam do reszty rozum odebrało? Taki partner to wstyd" - napisał na Twitterze.

Do swojego wpisu dołączył zdjęcie jednej z koszulek marki z antyunijnym przekazem - widać na niej niebieską flagę Unii Europejskiej z podpisem "Blue is red. Red is bad"

Koszulki Red is Bad w Muzeum II WŚ

Przypomnijmy, że objęcie patronatem organizowanego przez Muzeum II WŚ wydarzenia to kolejna odsłona współpracy z marką Red is Bad. W lipcu tego roku koszulki lubianej przez narodowców firmy trafiły do muzealnego sklepiku z pamiątkami.

Z Red is Bad sympatyzują premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda, który zakładał jej ubrania podczas podróży do Chin

Firma nie kryje swoich poglądów. Na stronie internetowej sklepu możemy przeczytać: "Red is Bad od zawsze było, jest i będzie przeciwne Unii Europejskiej w obecnym kształcie, a tzw. dotacje unijne, którymi tak emocjonuje się rząd, opinia publiczna i mainstreamowe media, ma w głębokim poważaniu". W ich ofercie znajdziemy też "koszulki antyunijne" z hasłem "Free people against blue system".

Marka jest również przeciwna ustaleniom okrągłostołowym, czemu dała wyraz w projekcie koszulki z przekreślonym zdjęciem Okrągłego Stołu. "Koszulka to wyraz protestu przeciwko tzw. Okrągłemu stołowi. W 1989 r. komunizm w Polsce upadł tylko pozornie, beneficjenci poprzedniego systemu dostali gwarancję nietykalności swoich interesów, a dawni zbrodniarze pozostali nieosądzeni" - czytamy w opisie produktu.

Więcej o:
Komentarze (247)
Red is Bad objęła patronatem wydarzenie w Muzeum II Wojny Światowej. "Do reszty rozum odebrało?"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 74 razy 56

  Kwestia czasu, że partnerem strategicznym Muzeum będzie ONR. Jak szaleć to szaleć. Przecież też legalnie istnieje na naszym rynku.

 • titta

  Oceniono 53 razy 41

  Nie sa problemem antyunijne poglady. Kazdy mze miec swoje jak dupe. Problemem jest promowanie takich przez wladze demokratycznego kraju, ktory jest czlankiem uni. Nawet nie o poglady chodzi tylko o infantylnosc.
  Kury im macac, a nie pchac sie na dywany (jak powedziala by sp. wychowawszyni mojej mamy).

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 48 razy 32

  Ciekawe jak "marka" by się odniosła do palenia ich koszulek przed sklepem. :)

 • marywil2012

  Oceniono 38 razy 30

  muzeum II wojny światowej miało dofinansowanie z UE. przyjrzeć się należy warunkom tej umowy i sprawdzić, czy promocja treści antyeuropejskich nie stanowi naruszenia warunków finansowania. Pomijam, że to co robi nowe pisowskie kierownictwo to typowa schizofrenia. Niby nie wychodzą z unii ale tak naprawdę wciąż tam mentalnie nie wstąpili. A to zupełni inaczej niż pozostali obywatele, którzy wyżej sobie cenią rządy państwa prawa niż propagandę dla zakompleksionych buraków o dumie narodowej, która przejawia się głównie nienawiścią do wszystkiego co nie pochodzi od rodzimego satrapy. Zacznijmy od poinformowania działu odpowiedzialnego za przydzielanie europejskiej pomocy finansowej o umowie muzeum z antyeuropejską prawicową organizacją.

 • arcymistrzpiekiel

  Oceniono 25 razy 21

  widze, ze maja w sklepie te caracale co nigdy do nas nie dolecialy :)

 • ktos2014

  Oceniono 22 razy 20

  czyli nacjonaliści w muzeum II Wojny Światowej ? no po prostu gratuluje rozumu dyrekcji ale co się dziwić jak to kolejny PISOWSKI APARATCZYK

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX