Pomalował jadący 130 km/h pociąg Kolei Dolnośląskich. Są nowe zdjęcia zniszczeń

Koleje Dolnośląskie pokazały zdjęcia pomalowanego czerwoną farbą pociągu. Tak wygląda dzieło wandala, który opryskał jadący pociąg czerwoną farbą. Wszystko się nagrało.

W ubiegły piątek około godziny 14:24 na torowisku niedaleko stacji Wrocław Leśnica doszło do nietypowego zdarzenia. Ktoś opryskał czerwoną farbą pociąg Kolei Dolnośląskich.

Wandal pomalował pociąg Kolei Dolnośląskich. Wyznaczono nagrodę

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera pokładowa. Na nagraniu widać, jak osoba ubrana w biały, malarski kombinezon ochronny, stojąca w rowie nieopodal torowiska, kieruje w stronę pociągu dyszę i rozpyla farbę prosto na bok jadącego pojazdu. Skład Kolei Dolnośląskich poruszał się wtedy z prędkością ok. 130 km/h. 

Jak wyglądało całe zdarzenie możecie zobaczyć na filmiku powyżej, a zniszczenia pociągu widać na umieszczonych powyżej nowych zdjęciach od Kolei Dolnośląskich.

Nietypowy akt wandalizmu. Koleje Dolnośląskie: To zorganizowana akcja

Koleje Dolnośląskie poinformowały o zdarzeniu policję. Oprócz tego, zarząd spółki wyznaczył nagrodę w wysokości 5000 zł dla osoby, która pomoże w namierzeniu wandala. Jak podkreślają Koleje Dolnośląskie, cała sytuacja była niebezpieczna. 

- Piątkowy incydent to zorganizowany akt wandalizmu, który nie tylko spowodował szkodę w pojeździe, opóźnienie pociągu i konieczność wyłączenia z ruchu, ale przede wszystkim mógł zagrozić bezpieczeństwu ruchu kolejowego. Pociąg jechał z prędkością 130 km/h i zbliżał się do stacji Wrocław Leśnica - podkreślił Piotr Malepszak, wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

Więcej o: