Dolnośląskie: wandal pomalował pędzący 130 km/h pociąg. Koleje Dolnośląskie wyznaczyły nagrodę

Koleje Dolnośląskie wyznaczyły nagrodę w wysokości 5000 zł za pomoc w ujęciu osoby, która pomalowała farbą pociąg, jadący z prędkością 130 km/h.

Do zdarzenia doszło w zeszły piątek, o godzinie 14:24. Pociąg Kolei Dolnośląskich jechał na trasie Legnica - Wrocław, gdy niedaleko stacji Wrocław Leśnica osoba ubrana w kombinezon ochronny pomalowała jadący pociąg. 

Koleje Dolnośląskie szukają wandala, który pomalował jadący pociąg

Koleje Dolnośląskie zgłosiły zdarzenie na Policję, ale ogłosiły także, że władze spółki wyznaczyły nagrodę w wysokości 5000 zł za pomoc w ujęciu sprawcy. Na swojej stronie na Facebooku opublikowały film, na którym widać, jak przebrany w kombinezon człowiek maluje jadący pociąg fioletową farbą. Wideo możecie obejrzeć powyżej.

Jak informuje portal onet.pl, przedstawiciele Kolei Dolnośląskich uważają, że był to zorganizowany akt wandalizmu, który spowodował nie tylko zniszczenie pojazdu wartego 23 mln zł, ale też mógł zagrozić bezpieczeństwu pasażerów. Osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat pomalowania pociągu Kolei Dolnośląskich proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 781 707 083.

Więcej o: