Dolnośląskie: wandal pomalował pędzący 130 km/h pociąg. Koleje Dolnośląskie wyznaczyły nagrodę

Koleje Dolnośląskie wyznaczyły nagrodę w wysokości 5000 zł za pomoc w ujęciu osoby, która pomalowała farbą pociąg, jadący z prędkością 130 km/h.

Do zdarzenia doszło w zeszły piątek, o godzinie 14:24. Pociąg Kolei Dolnośląskich jechał na trasie Legnica - Wrocław, gdy niedaleko stacji Wrocław Leśnica osoba ubrana w kombinezon ochronny pomalowała jadący pociąg. 

Koleje Dolnośląskie szukają wandala, który pomalował jadący pociąg

Koleje Dolnośląskie zgłosiły zdarzenie na Policję, ale ogłosiły także, że władze spółki wyznaczyły nagrodę w wysokości 5000 zł za pomoc w ujęciu sprawcy. Na swojej stronie na Facebooku opublikowały film, na którym widać, jak przebrany w kombinezon człowiek maluje jadący pociąg fioletową farbą. Wideo możecie obejrzeć powyżej.

Jak informuje portal onet.pl, przedstawiciele Kolei Dolnośląskich uważają, że był to zorganizowany akt wandalizmu, który spowodował nie tylko zniszczenie pojazdu wartego 23 mln zł, ale też mógł zagrozić bezpieczeństwu pasażerów. Osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat pomalowania pociągu Kolei Dolnośląskich proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 781 707 083.

Więcej o:
Komentarze (306)
Dolnośląskie: wandal pomalował jadący pociąg. Koleje Dolnośląskie wyznaczyły nagrodę
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 50 razy 14

  Odkladajac zarty na bok, uwazam, ze taki wandal powinien pokryc wszystkie koszta 'naprawy' i poniesc jeszcze inna kare ....

 • skoment

  Oceniono 53 razy 13

  Jakim trzeba być debilem żeby kupić farbę, przygotować strój ochronny, poświęcić swój czas, stać w polu tylko po to żeby pomalować pociąg. Żałosna miernota, która z takich rzeczy czerpie satysfakcję w życiu. Smutne musi mieć to życie. Chyba był lany przez ojca i poniewierany przez matkę. Zakompleksiony tchórzliwy gnojek.

 • komentarz

  Oceniono 32 razy 10

  Ten kierunek mi się podoba. Pomniki kaczego syna, kolumny rządowe, zasięg karabinka do paintballa 25-50 metrów, just saying...

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 10

  Przekaz od PiS: ; AFERA KFN ZAMASKOWANA!

 • kornel-1

  Oceniono 11 razy 9

  Przestrzegał BHP (kombinezon ochronny). To już jakiś plus.

 • zaginiony_palik

  Oceniono 19 razy 9

  Któregoś wieczora, siedząc w zaparkowanym samochodzie, zauważyłem kilku wyrostków otaczających staruszkę, plujących na nią i filmujących to komórkami. Ich było 4, na oko 15-16 latków, Ona malutka przy nich i drobna, po 80., bezradna i przerażona, próbowała od nich się uwolnić i odejść. Wyskoczyłem z auta, ale mnie dostrzegli i zwiali w popłochu. Bydło z religią zamiast kultury!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX