Próbna matura z Operonem 2018/2019. Kiedy arkusze i odpowiedzi z matematyki?

Próbna matura z matematyki już dzisiaj. Kiedy dostępne będą odpowiedzi i arkusze maturalne, z którymi zmierzyli się tegoroczni maturzyści?

Dzisiaj przyszli maturzyści przystąpili do próbnej matury z Operonem z matematyki. Z jakimi zadaniami musieli się zmierzyć? 

Próbna matura z Operonem. Z jakimi egzaminami zmierzą się maturzyści?

Próbna matura z Operonem odbywa się w polskich szkołach od 2007 roku. Próbny egzamin maturalny pozwala uczniom na sprawdzenie swoich umiejętności i jednocześnie zapoznaje ich z procedurami, jakie towarzyszą prawdziwej maturze. Podobnie jak podczas majowego egzaminu dojrzałości, tak i podczas próbnej matury z Operonem, maturzyści napiszą egzamin z języka polskiego, matematyki, wybranego języka obcego oraz wybranego przedmiotu dodatkowego. Ci, którzy chcą, mogą przystąpić do egzaminów na poziomie rozszerzonym.

Próbna matura 2019 - harmonogram

Wczoraj uczniowie ostatnich klas szkół licealnych i techników przystąpili do matury próbnej z języka polskiego. Dziś o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, z kolei o godzinie 14:00 odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Przed maturzystami jeszcze dwa dni egzaminów próbnych, które będą przebiegać według poniższego schematu.

22 listopada (czwartek)

  • 9:00 - Egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut)
  • 14:00 - Egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)

23 listopada (piątek)

  • 9:00 - Egzamin z przedmiotów dodatkowych (180 minut)

Próbna matura z matematyki. Kiedy odpowiedzi i arkusze?

Kiedy zostaną opublikowane arkusze i odpowiedzi z próbnej matury z matematyki? Operon zapowiada, że arkusz z matematyki i odpowiedzi z egzaminu na poziomie podstawowym będą dostępne 21 listopada o godzinie 13:00, z kolei te na poziomie rozszerzonym - o godzinie 18:00. Na stronie Operonu można zobaczyć już arkusz i odpowiedzi z egzaminu próbnego z języka polskiego.

Więcej o: