Podkarpacie. Grzybiarki z koła "Rydz" wygrały starcie i przegoniły z lasu myśliwych

Grzybiarki z Podkarpacia świętują sukces. "Rydzom" udało się przegonić z lasu "Żbiki" - myśliwych, którzy planowali polowanie. Miłośnicy strzelania do zwierząt nie mieli z nimi szans.

Koło Grzybiarek "Rydz" z Podkarpacia wykorzystało ostatnie ciepłe dni. Udały się do Puszczy Karpackiej w poszukiwaniu rydzów i boczniaków. Na swojej drodze napotkały jednak myśliwych. 

Grzybiarki przegoniły z lasu myśliwych 

Na profilu Obywatele Przeciwko Zagrożeniom Wynikających z Polowań pojawił się nowy wpis. Poinformowano w nim o triumfie grzybiarek nad myśliwymi. Chodzi o "starcie" między Kołem Grzybiarek "Rydz" a Kołem Łowieckim "Żbik". "Ponieważ polowanie z grzybobraniem raczej w parze nie idą, to pierwsze odbyć się nie mogło" - czytamy na profilu, a na zdjęciach widać, jak panowie ze strzelbami szybko zbierają się do domów. 

Grzybiarki przepędziły myśliwych z lasu na PodkarpaciuGrzybiarki przepędziły myśliwych z lasu na Podkarpaciu Fot. Facebook / Małgorzata Klemens

'Puszcza Karpacka dla grzybiarek nie myśliwych', 'Zamień strzelbę na koszyk', 'Koło grzybiarek "Rydz" mówi nie polowaniem zbiorowym'

- głosiły transparenty, które miały ze sobą miłośniczki podkarpackich grzybów. 

Grzybiarki przepędziły myśliwych z lasu na PodkarpaciuGrzybiarki przepędziły myśliwych z lasu na Podkarpaciu Fot. Facebook / Małgorzata Klemens

Gdy dokładniej przyjrzymy się zdjęciom, można zauważyć, że wśród grzybiarek stoją również... mężczyźni w "umundurowaniu" grzybiarek. To właśnie oni wsparli kobiety w proteście przeciwko polowaniom, które zagrażają bezpieczeństwu innych ludzi, którzy korzystają z lasów. 

Zenon Borowik, jeden z mężczyzn, który pojawił się tego dnia w Puszczy Karpackiej, mówi w rozmowie z "Super Expressem", że ich główną misją jest ochrona naturalnej przyrody, której nie trzeba kontrolować polowaniami. Równie ważne jest jednak bezpieczeństwo w lesie. Na profilu na Facebooku często udostępniane są informacje o myśliwych, którzy przypadkiem postrzelił spacerowicza. 

Więcej o: