Niedziele handlowe 2018. Czy 25 listopada będziemy mogli zrobić zakupy?

Czy w dniu 25 listopada sklepy i galerie handlowe będą otwarte? To, która niedziela jest niedzielą handlową, określa ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele.

Jak wynika z obowiązujących przepisów z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, dzień 25 listopada to niedziela handlowa. Dlaczego?

Niedziele handlowe 2018. Jak ustalić, która niedziela jest niedzielą handlową?

Z treści przyjętej w dniu 10 stycznia br. ustawy wynika, że w 2018 roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu - w pierwszą i ostatnią niedzielę danego miesiąca. Tak jest także w listopadzie. Zbliżająca się niedziela jest ostatnią niedzielą w tym miesiącu, dlatego 25 listopada będziemy mogli zrobić zakupy.

Niedziele handlowe - grudzień 2018. Najwięcej niedziel handlowych w roku

Wyjątkiem od ww. reguły są miesiące takie jak grudzień, w czasie którego obchodzimy Boże Narodzenie. Ze względu na to święto ilość niedziel handlowych w grudniu została zwiększona do czterech, co oznacza, że tylko jedna niedziela (9 grudnia) w nadchodzącym miesiącu nie będzie niedzielą handlową

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (3)
Niedziele handlowe 2018. Czy 25 listopada to niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • ZX

  Oceniono 6 razy 4

  Panie UZ, czy wklejając co tydzień ten sam tekst o niedzielach handlowych śni się panu nagroda Pulitzera? Brutalnie powiem, przełożeni z pana zakpili, Pulitzera raczej z tego nie będzie. Ale kto wie, może po latach dzielnej pracy copy-paste tekstów o niedzielach handlowych będzie awans i skierują do poprawiania przecinków w horoskopach. To by było coś!

 • chi-neng

  Oceniono 5 razy 3

  www.youtube.com/watch?v=7PYWlzLxOE4

 • Oceniono 2 razy 2

  Panie UZ, to samo co byś pan napisał ,że najlepsze kasztany rosną na placu Pigalle, i dodał, że Zuzanna lubi je tylko jesienią

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX