Matura próbna z Operonem 2018. Kiedy egzaminy i odpowiedzi? [HARMONOGRAM]

Próbna matura z Operonem zbliża się wielkimi krokami. Jakie egzaminy napiszą przyszli maturzyści? Kiedy odbędą się próbne matury? Kiedy odpowiedzi?

W próbnej maturze wezmą udział uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy w maju 2019 roku przystąpią do właściwego egzaminu dojrzałości. Zbliżająca się próbna matura z Operonem potrwa cztery dni i będzie się składać z czterech egzaminów - trzech obowiązkowych i jednego dodatkowego.

Matura próbna. Do jakich egzaminów przystąpią maturzyści?

Aby zdać maturę, każdy maturzysta musi przystąpić do czterech egzaminów maturalnych - do egzaminu z języka polskiego, matematyki, wybranego języka obcego oraz wybranego przedmiotu dodatkowego. Schemat ten odzwierciedla próbna matura z Operonem.

W czasie pierwszych trzech dni próbnej matury każdego dnia odbędą się dwa egzaminy - jeden na poziomie podstawowym, a drugi na poziomie rozszerzonym. Do egzaminów na poziomie podstawowym przystąpią wszyscy, a maturę na poziomie rozszerzonym napiszą tylko ci uczniowie, którzy zadeklarowali, że taki właśnie egzamin chcą napisać podczas majowego egzaminu dojrzałości.

Próbna matura z Operonem 2018. Harmonogram

Próbna matura z Operonem obędzie się w dniach 20-23 listopada. Podobnie jak w przypadku prawdziwej matury, próbny egzamin dojrzałości zostanie przeprowadzony w tych samych dniach i o tej samej godzinie we wszystkich szkołach w Polsce. 

Jak wygląda harmonogram próbnej matury z Operonem? Egzaminy te będą przebiegać według poniższego schematu:

20 listopada (wtorek)

  • 9:00 - Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym (170 minut)
  • 14:00 - Egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym (180 minut)

21 listopada (środa)

  • 9:00 - Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (170 minut)
  • 14:00 - Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym (180 minut)

22 listopada (czwartek)

  • 9:00 - Egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut)
  • 14:00 - Egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)

23 listopada (piątek)

  • 9:00 - Egzamin z przedmiotów dodatkowych (180 minut)

Próbna matura 2018 kiedy odpowiedzi?

Pierwsze arkusze z pytaniami dotyczącymi języka polskiego na poziomie podstawowym pojawią się 20 listopada  o godz. 13:00. O godzinie 15:00 będą znane materiały zawierające odpowiedzi, jakie należało podać na próbnym egzaminie.

 

Matura 2019. Kiedy obędzie się prawdziwy egzamin dojrzałości?

Na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdujemy informacje na temat harmonogramu matury 2019. Jak się okazuje, maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości tuż po długim weekendzie majowym. Pierwsze egzaminy maturalne odbędą się 6 maja, a ostatnie - 25 maja. Matura w terminie dodatkowym odbędzie się w dniach 3-8 czerwca.

Więcej o: