Skarbówka ścigała mechanika za wymienioną żarówkę. Dostała nagrodę dla "przyjaznego urzędu"

O urzędzie skarbowym w Bartoszycach zrobi się głośno, gdy na jaw wyszła "afera" z żarówką. Okazuje się, że naczelnik skarbówki kilka miesięcy temu dostała nagrodę - "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy".

O sprawie informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Chodzi o dwie pracownice Urzędu Skarbowego w Bartoszycach, które jakiś czas temu przeprowadziły prowokację. Udawały klientki warsztatu samochodowego, które mają problem z autem. Po namowach, mechanik zgodził się im pomóc, mimo że zakład oficjalnie był już zamknięty. Wymienił kobietom żarówkę na swoją własną, a za wykonaną przysługę chciał 10 złotych. Wtedy wyszło na jaw, że to prowokacja skarbówki - mechanik dostał 500 zł mandatu.

Sprawy sądowe trwają od kilku miesięcy. Sąd dwukrotnie zdecydował już o winie mężczyzny, ale odstąpił od wymierzania mu kary. Naczelniczka skarbówki w Bartoszycach jednak nie ustępowała - chciała złożyć kolejne odwołanie. Zdaje się, że dopiero szum medialny sprawił, że apelacja została odwołana.

Zobacz także:  Urzędniczki od prowokacji z wymianą żarówki mogą mieć problemy. Do policji trafił donos

Urząd Skarbowy w Bartoszycach przyjazny przedsiębiorcom

Nasi czytelnicy, którzy poznali historię z Bartoszyc ostro krytykują zachowanie naczelniczki i urzędniczek. Zarzucają im m.in. ściganie małych przedsiębiorców. Nikomu z nich nie przeszłoby przez myśl, że ten urząd mógł niedawno otrzymać nagrodę, która ma świadczyć o czymś zupełnie innym.

Jak informuje portal o2.pl, w czerwcu 2018 roku Urząd Skarbowy w Bartoszycach znalazł się w gronie 72 urzędów w Polsce, które organizacja Business Centre Club odznaczyła tytułem "Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcom". Informacja znajduje się również na stronach internetowych Ministerstwa Finansów oraz BCC.

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem

- czytamy na stronie BCC.

Nagroda przyznawana jest przez BCC w porozumieniu z Ministerstwem Finansów. Urzędy ocenia się na podstawie punktów, które przedsiębiorcy przyznają danej placówce w ankietach. 

Więcej o:
Komentarze (218)
Skarbówka ścigała mechanika za wymienioną żarówkę. Dostała nagrodę dla "przyjaznego urzędu"
Zaloguj się
 • rybka9915

  Oceniono 87 razy 79

  Bo tak wlasnie wyglada pisbolszewicki model "przyjaznosci urzedu". Rozpacz.

 • ixiq111

  Oceniono 58 razy 56

  Aż strach się bać, jak działa urząd mniej przyjazny przedsiębiorcom!
  Tam pewnie podatnik może trafić przed pluton egzekucyjny.

 • Oceniono 55 razy 53

  Polska to najbardziej represyjny kraj w Europie nastawiony na trzymanie obywatela za mordę. Instytucje państwowe służą tylko i wyłącznie do gnojenia obywateli, do łupienia ich za wszelką cenę. Obywatel w tym podłym śmiesznym pseudo państwie traktowany jest jak złodziej i oszust. Myślicie że ktoś będzie chciał umierać za to bagno? HAHAHAHAHAHAHAHA

 • do_mappiego

  Oceniono 39 razy 39

  Co by było gdy mechanik wymienił ową żarówkę dając wszak prywatną i nie wziął za to pieniędzy. Czy panie ze skarbówki odprowadziłyby podatek za ten przychód w naturze, a jeżeli nie - czy doniosłyby na siebie, aby podbić statystyki?

 • miszogun

  Oceniono 36 razy 36

  Zapamiętajcie te mordy. Kiedy będą stać na poboczu i prosić o litość - spryskajcie ich wodą z kałuży.

 • pab-blo

  Oceniono 34 razy 32

  No to BCC pokazał jak bezwartościowe jest jego istnienie Czy z innymi nagrodami też tak jest?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX