Urzędniczki od prowokacji z wymianą żarówki mogą mieć problemy. Do policji trafił donos

Urzędniczki odpowiedzialne za słynną prowokację z wymianą samochodowej żarówki mogą mieć kłopoty. Ktoś złożył na nie donos, że jeździły niesprawnym samochodem, gdy "zasadzały się" na mechanika.

Do komendy powiatowej w Bartoszycach 15 listopada zadzwonił anonimowy mężczyzna, który na podstawie doniesień medialnych poinformował o możliwości popełnienia wykroczenia przez pracowników Urzędu Skarbowego.

Wykroczenia polegającego na poruszaniu się niesprawnym technicznie pojazdem, z wymontowaną żarówką. Trwają czynności wyjaśniające - poinformowało Gazeta.pl biuro prasowe KWP w Olsztynie. Teraz policja sprawdzi, czy w ogóle doszło do wykroczenia, jednak funkcjonariusze nie udzielają jeszcze szczegółowych informacji na ten temat.

Prowokacja skarbówki w Bartoszycach

Cała sprawa dotyczy pracownika warsztatu samochodowego z Bartoszyc, który pomógł dwóm kobietom wymienić spaloną żarówkę. Choć warsztat nie sprzedaje żadnych części i akcesoriów samochodowych, panie błagały, by im pomóc. W końcu mechanik zgodził się zastąpić spaloną żarówkę swoją prywatną.

Po wszystkim dopytywały go, ile należy się na pomoc. Ten odpowiedział, że nawet 10 złotych wystarczy. I w ten sposób zaczęła się dziwna historia. Okazało się, że była to prowokacja pomysłowych urzędniczek skarbówki, które chciały ukarać go 500 zł mandatu. Przede wszystkim dlatego, że kasa w zakładzie była już zamknięta.

W ten sposób zaczęła się wędrówka mechanika po sądach - a ostateczna rozprawa miała się odbyć w ciągu kilku najbliższych dni. Jednak Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach wycofa apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Bartoszycach, choć wcześniej dzielnie walczyła o to, by ukarać mężczyznę.

Więcej o:
Komentarze (354)
Bartoszyce. Doniesienie na urzędniczki skarbówki od prowokacji. Policja bada sprawę
Zaloguj się
 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 186 razy 184

  I dobrze, może zapłacą z własnej kieszeni za prowokację idiotyczną i debilną, taką w stylu tępy-polski-urzędnik.

 • japka_putina

  Oceniono 146 razy 144

  Warto może wiedzieć, że ta prowokacja nie jest żadną nowością. Prawdopodobnie urzędnicy skarbowi są tej metody uczeni. Idea jest prościutka: wziąć sprzedawcę na litość i kupić coś w momencie, gdy wystawienie paragonu jest niemożliwe. Za coś takiego w państwie prawa urzędnik skarbowy wraz ze swoimi przełożonymi powinni tracić pracę w trybie dyscyplinarnym. No ale przecież żyjemy w bandyckim państewku, a nie w państwie prawa, więc wszystkie (dochodowe) chwyty są dozwolone.

 • tilow3

  Oceniono 112 razy 110

  i mają racje co do stanu technicznego pojazdu, skoro został on uszkodzony specjalnie, stanowił zagrożenie dla ruchu i jako taki, nie powinien poruszać się po drodze. Panie powinny były wezwać "pomoc drogową" i za jej pomocą dostarczyć pojazd do warsztatu. Należy się im mandat karny za ten czyn.

 • g.lesio

  Oceniono 79 razy 75

  Naprawdę niektórym biurwom się w głowie poprzewracało i wydaje im się, że są boginiami.
  Ten cały urząd skarbowy w Bartoszycach powinien mieć natychmiastową kontrolę i sprawdzenie tego w jaki sposób działają a pani naczelnik i te dwie prukwy od żarówki powinny z własnej kieszeni zwrócić koszty poniesione przez państwo na proces oraz inne rzeczy związane z tą 'prowokacją".

  Może toby nauczyło innych urzędników tego jak powinni zachowywać się w stosunku do obywateli.

 • vidi12

  Oceniono 75 razy 67

  A czy są znane nazwiska tych urzędniczek. Są osobami publicznymi i mozna je publikować !!!

 • zgred151

  Oceniono 67 razy 65

  Brawo , w koncu wszyscy sa rowni , skoro za grzecznosc , mandat 500 zl to za swiadome uzywanie niesprawnego pojazdu i tym samym stwarzanie zagrozenia dla innych uzytkownikow drog w celu prowokacji urzedniczej powinna byc co najmniej 2 x wieksza kara

 • takkietam

  Oceniono 68 razy 64

  dwie wiejskie ściery w sherlock'a się zabawiły , na koszt podatnika oczywiście - kabaret nie państwo

 • fakiba

  Oceniono 55 razy 53

  A to pindy , chciały "nawlec" mechanika a same wpadły

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX