Lidzbark: anonimowy darczyńca daje 200 tys. zł nagrody za wskazanie zabójców biznesmena

200 tys. zł - tyle wynosi nagroda, którą anonimowy darczyńca wyznaczył za wskazanie sprawców zabójstwa 63-letniego biznesmena z Lidzbarka. Napastnicy podczas rabunku wynieśli z posiadłości biżuterię wartą 60 tys. zł.

Do zbrodni doszło w lipcu tego roku w Lidzbarku (woj. warmińsko-mazurskie). Jak podaje policja, napastnicy weszli do posiadłości 63-letniego przedsiębiorcy w nocy. Pierwszym, co zrobili, było skrępowanie mężczyzny oraz jego żony. Później mężczyźni ukradli biżuterię o wartości 60 tys. zł.

63-latek oraz jego małżonka byli najprawdopodobniej bici. Mężczyzna nie przeżył napadu. Sprawę bada policja w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu. Dotychczas wykonano oględziny z miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady kryminalistyczne oraz monitoring miejski.

Lidzbark. 200 tys. nagrody za wskazanie zabójców

"Nadal trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców. Osoby posiadające informacje na temat powyższego zdarzenia prosimy o kontakt telefoniczny z olsztyńską Policją pod nr 89 522 55 40 lub nr 112" - informuje policja. 

Jednocześnie anonimowy darczyńca wyznaczył nagrodę. Osoba, która bezpośrednio przyczyni się do zatrzymania sprawców, otrzyma 200 tys. zł.Więcej o: