Włochy. Rekordowa liczba mandatów za przekroczenie prędkości. 58 tys. kierowców jechało zbyt szybko

Na jednej z włoskich dróg w Ligurii (północny zachód Włoch) odnotowano rekordową ilość mandatów za przekroczenie prędkości. Rekordową liczbę 58 tysięcy mandatów wystawiono zaledwie w dwa tygodnie.

Jak podają włoskie media, niechlubny rekord padł w wiosce Acquetico w gminie Pieve di Teco we Włoszech w ciągu dwóch tygodni od chwili zainstalowania fotoradarów. Urządzenia te zamontowano na wniosek skarżących się na pędzące samochody i motocykle mieszkańców. W ciągu 14 dni wystawiono łącznie 58 tysięcy mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości.

58 tys. mandatów w dwa tygodnie. Włosi jeżdżą zdecydowanie za szybko

Zaniepokojony tą sytuacją jest burmistrz miejscowości, Alessandro Alessandri, który poinformował, że najwyższą prędkość, jaką odnotowały nowe radary to 135 km/h w terenie zabudowanym, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. "To jest naprawdę szaleństwo, biorąc pod uwagę to, że nasi mieszkańcy często przechodzą przez ulicę" - skomentował Alessandro Alessandri. Burmistrz wyraził także nadzieję, że nowe fotoradary będą działać odstraszająco, a pędzący kierowcy zrezygnują z tak szybkiej jazdy. 

W miejscowości Acquetico statystycznie co trzy minuty odnotowuje się kolejny przypadek przekroczenia prędkości. Zbyt szybko jedzie co trzeci kierowca, który jedzie tą drogą. Z policyjnych analiz wynika, że to motocykliści najczęściej przekraczają dozwoloną prędkość. 

Więcej o:
Komentarze (54)
Włochy. Rekordowa liczba mandatów za przekroczenie prędkości
Zaloguj się
 • nick221

  Oceniono 9 razy 7

  Myślę, że w Warszawie taki wynik można by bez problemu osiągnąć w ciągu jednego dnia. Oczywiście u nas nikt tego nie sprawdza, a jak już to przysyła mandat w kwocie 200 zł, po pół roku.

 • shtalman

  Oceniono 3 razy 3

  Jeżdżą śmiało i się mieszczą

 • Gar Gur

  Oceniono 3 razy 3

  Eeee tam i tal Polaków nikt nie przebije...przeciez to my jezdzimy najszybciej... nieprawda?

 • r.a.f5

  Oceniono 3 razy 3

  za dużo espresso piją

 • gaciekesikowej

  Oceniono 3 razy 3

  mnie najbardziej rozśmieszył a później doprowadził do rozpaczy pan Burmistrz. Zaniepokojony tą sytuacją jest burmistrz miejscowości, Alessandro Alessandri, który poinformował, że najwyższą prędkość, jaką odnotowały nowe radary to 135 km/h w terenie zabudowanym, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Zaniepokojenia pana Burmistrza to jest dla mnie całkowitą alienacja od rzeczywistości, to coś jak nasza policja, samochody zabijają każdego tygodnia pieszych na pasach a oni co tam, nic z tym zrobić nie można, czekają na podwyżki.

 • chamsolo

  Oceniono 9 razy 3

  Jeżdziłem po Rzymie , ostatnio z 15 lat temu i podziwiam sprawność tamtejszych kierowców .Jesli sie nie myle nie było nawet pomaranczowego tylko od razy z czerwonego na start .A ruszali błyskawicznie odstepy po jakies 3 m auto od ayta , żadnych stłuczek nie widziałem .A u nas jak zielone to dopiero sie budzą odstepy na kilkadziesiat metrów miedzy autami to i korki non stop.I regułą jest że najgorszy śpioch potem na czerwonym wali bo raptem po wleczeniu sie 30km.h sie mu śpieszy

 • facio60

  Oceniono 2 razy 2

  Motocykliści..........Dobrze, że w Polsce jeżdżą przykładnie i powoli. Czasem tylko zdarzyło mi się zaobserwować, jak na A2 nadjeżdżali z rykiem silników i podnoszeniem przedniego koła do góry a potem slalomka między autami.
  Najbardziej ubawił mnie natomiast pewien gościu w Opelku, który miał z tyłu napis "patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" po czym na każdym zakręcie "zapominał" wrzucać kierunek i na dodatek jechał na przeciwmgielnych po Warszawie, gdy widoczność była grubo ponad 100m.

 • yeshiwen

  Oceniono 12 razy 2

  Polacy niestety też jeżdżą za szybko. Gdyby tak ustawić radar na S8 czy na A2 przekroczenia o 50 km/h były by nagminne. Po naszych autostradach nie da się niestety jechać przepisowo Np po S8 powinniśmy jechać 120 km/h tymczasem ciężarówki jadą 90 a osobówki 150 - 170 km/h. Kto chce jechać jak należy to musi urządzać sobie slalom pomiędzy ciężarówkami. Taka to jest polska jazda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX