Schmidt u Rachonia pyta o aferę KNF. Suski: Zadziałaliśmy szybciej niż inni w aferze Amber Gold

Podczas programu "Woronicza 17" Joanna Schmidt zastanawiała się, dlaczego do tej pory nie zostały przesłuchane kluczowe osoby związane z aferą KNF. - Standardy dzisiejszego działania są takie jakie powinny być, w przeciwieństwie do tego co było - powiedział Marek Suski, podając za przykład odpowiedzialne zachowanie... Zdzisława Sokala.

W niedzielnym programie "Woronicza 17" Michała Rachonia pierwszym tematem była afera KNF. Jednym z gości była Joanna Schmidt z nowo powstałej partii Teraz!.

- Dlaczego pan Chrzanowski nie został jeszcze przesłuchany? Dlaczego pozwolono mu wejść do biura zanim weszły tam CBA? Dlaczego nie została przesłuchana Beata Szydło, która nominowała pana Chrzanowskiego na szefa KNF? - pytała Joanna Schmidt. - Dla mnie to jest duże zdziwienie, że w tak ważnej sprawie wagi państwowej nie zostały przesłuchane kluczowe osoby - stwierdziła, dodając, że nie przesłuchano nadal Leszka Czarneckiego i Adama Glapińskiego, szefa NBP.

Stwierdziła również, że nie ma zaufania do dobrych intencji ministra Zbigniewa Ziobry, "który przejął ręczne sterowanie, zapewne przez telefon, tą sprawą". - Myślę, że mamy do czynienia z bardzo szybkim szukaniem kozła ofiarnego wśród polityków PiS-u, żeby pan minister Ziobro mógł wskazać palcem i powiedzieć "ta osoba już nigdy nikogo więcej nie skrzywdzi" - powiedziała.

Marek Suski: Państwo jest odpowiedzialne

W odpowiedzi na pytania i wątpliwości Joanny Schmidt, Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, podkreślił, że reakcja rządu po wybuchu afery KNF była "natychmiastowa". 

- W ciągu 24 godzin zostało wszczęte śledztwo, premier zwołał naradę służb, pan przewodniczący KNF złożył dymisję, dymisja została przyjęta - wyliczał. - Jak sobie przypominamy aferę Amber Gold, premier wiedział, że są tam nieprawidłowości, wiedział, że to lipa i nie robił nic i to trwało latami aż przyszli ludzie po pieniądze, których nie było. Standardy dzisiejszego działania są takie jakie powinny być w przeciwieństwie do tego co było - odwołał się do afery Amber Gold. Później podkreślił również, że komisja Amber Gold doszła do wniosku, że rządzący nie tylko myśleli w sposób lekceważący o pieniądzach Polaków, ale wręcz "kryli przestępców".

Jak powiedział, państwo jest dziś odpowiedzialne. - Nie mówi "A co nas to obchodzi, że obywatele stracą pieniądze" - powiedział, zapewniając, że rząd próbuje znaleźć sposób, aby uratować pieniądze Polaków. Zaznaczył też, że przykład takiego myślenia dał Zdzisław Sokal (który prawdopodobnie również zamieszany jest w aferę KNF, co wynika z taśm dostarczanych przez Romana Giertycha - przyp.red.). - Pan Sokal się zastanawiał, że może uratować by je tak, że któryś z banków przejmie i dokapitalizuje, żeby ludzie nie stracili pieniędzy - tłumaczył. - To jest myślenie odpowiedzialne - dodał.

Afera KNF

We wtorek, 13 listopada "Gazeta Wyborcza" ujawniła fragmenty nagrań Leszka Czarneckiego, na których były szef KNF Marek Chrzanowski miał oferować przychylność dla Getin Noble Banku za około 40 mln złotych. Mają tam padać również sugestie dotyczące istnienia "planu Zdzisława", czyli pomysłu Zdzisława Sokala, aby doprowadzić Getin Noble Bank do upadłość, a potem przejąć go "za złotówkę". W rezultacie oskarżeń, Marek Chrzanowski złożył dymisję. 

W sobotę Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego, zapowiedział, że w poniedziałek do prokuratury trafi kolejne nagranie, tym razem wideo, które ma potwierdzić poprzednie zarzuty.

Więcej o:
Komentarze (229)
Schmidt u Rachonia pyta o aferę KNF. Suski: Zadziałaliśmy szybciej niż inni w aferze Amber Gold
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 73 razy 65

  Standardowa narracja pisuaru: "bo za peło". Peło nie rządzi. Rządzi pisobolszewicka ośmiornica z Balbinką-sodomitką-bratobójczynią na czele.

  Suweren, który wstał z kolan, dostaje 500+ i sobie marzy o tym, że za to mógłby kupić pińcet takich banków. A za 40 melonów - 40 milionów banków. A później suweren się otumani tymi marzeniami i padnie na ryj, żeby następnego dnia znowu z dumą z kolan wstać.

 • kropka9991

  Oceniono 54 razy 48

  Co za głupie tłumaczenie! Państwo wcale nie zadziałało szybciej, przecież to właśnie wysocy urzędnicy panstwowi powołani do sprawowania nadzoru wykreowali tę aferę. Więc tym razem Państwo w ogóle nie zadziałało, bez nagrania i artykułu w GW nie byłoby żadnych dymisji, żadnej wiedzy o tej potężnej aferze, a kto wie, może niektórzy otrzymaliby nawet premie...

 • pan.szklanka

  Oceniono 56 razy 48

  Lekceważycie Suskiego, a trzeba być nie lada geniuszem, żeby nie wzbudzając podejrzeń udawać największego idiotę w kraju.

 • wujekdolf

  Oceniono 41 razy 35

  a ciemny lud smoleński tak : te grażyna - a co te lewaki sobie wymyśliły? jakoś knef czy knf - co do do uja?

 • stachkaz47

  Oceniono 40 razy 32

  Ty perukarzu Suski
  Gazeta zadziałała i upubliczniła bo do dziś byłoby cicho jak na pogrzebie ORGANISTY.
  Wszyscy PATRIOCI z PiS mówią z DUMĄ jak to państwo DZIAŁA.
  ZŁODZIEJ sam zrezygnował , wpuścili go do gabinetu aby pozbierał dowody .
  ,pozacierał ślady a wszyscy wokół mówią jakie to on ma wysokie moralne standardy.
  Cyrk na KÓŁKACH.

 • damtek

  Oceniono 40 razy 32

  Telegraf. Srebrna. SKOK. GetBack. KNF. Uwłaszczenie - Korupcja polityczna - Polityczny parasol nad swoimi - Szara sieć powiązań. Wyłudzenia. - Haracze. Pazerność i Skrytość.
  Tomasz Lis

 • damtek

  Oceniono 38 razy 32

  Neumann: Jeżeli nie zgodzicie się na komisję śledczą, będziecie żyć z kolejnymi taśmami aż do wyborów.

  Czyżby ci, którzy mieczem dochrapali się władzy, od miecza właśnie ginęli??
  Pieśni żałobnych śpiewał nie będę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX