Pawłowicz kpiła z obrońcy praw człowieka. Odpowiedział. "Definicja szczytu podłości"

Bogusław Stanisławski zareagował na komentarz Krystyny Pawłowicz pod zdjęciem, na którym stoi z tabliczką z napisem "Konstytucja" zawieszonym u szyi. "Kto szukałby definicji na określenie szczytu podłości, odsyłam do haniebnego komentarza pod moim zdjęciem" - napisał.

W mediach społecznościowych po Marszu Niepodległości pojawiło się zdjęcie Bogusława Stanisławskiego, działacza społecznego, obrońcy praw człowieka i założyciela Amnesty International w Polsce. Na fotografii mężczyzna stoi z tabliczką z napisem "Konstytucja" oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, który otrzymał w 2011 roku, zawieszonymi u szyi.

Zdjęcie to dostrzegła i skomentowała Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS. "Co oni z tego starszego człowieka zrobili ...? Zamiast nakarmić i odprowadzić do domu,to ledwo stojącemu na zimnie starszemu człowiekowi zawiesili jakiś śmieć na szyi by publicznie poniżał sam swą godność... Pewnie robi to za jakieś marne grosze... Łobuzy!" - napisała.

Bogusław Stanisławski odpowiada

W sobotę, 17 listopada, na portalu Skwer Wolności pojawiła się odpowiedź Bogusława Stanisławskiego na komentarz Krystyny Pawłowicz. "Kto szukałby definicji na określenie szczytu podłości, odsyłam do haniebnego komentarza pod moim zdjęciem, skreślonego na tweeterze, autorstwa p. Krystyny Pawłowicz [pis.oryg. - przyp. red.]" - stwierdził we wpisie.

Wytłumaczył, że 11 listopada razem z przyjaciółmi stali naprzeciw pochodu "radykalnych narodowców powiewających biało-czerwonymi przemieszanymi z flagami ze znakiem nacjonalistycznej falangi i faszystowskiej (włoskiej) Forza Nuova, niosących płonące flary, od czasu do czasu odpalających w naszym kierunku płonące race".

"Pogarda zawarta w tym komentarzu nie jest w stanie mnie obrazić, daje za to świadectwo o stanie człowieczeństwa istoty, która ten komentarz skreśliła" - napisał. Podkreślił jednocześnie, że wpis Krystyny Pawłowicz obraża nie tylko jego, ale również Rzeczpospolitą, Konstytucję i pamięć o odrodzeniu Polski.

Zaznaczył, że nie kieruje tej odpowiedzi bezpośrednio do posłanki PiS. - Jakakolwiek interakcja wydaje mi się odrażająca - napisał. Dodał, że w pewien sposób, czuje się zaszczycony, że skierowała wobec niego tego typu komentarz, bo to "nobilituje [go] poprzez znalezienie się w gronie wspaniałych osób, które pozostaną na zawsze zapisane złotymi literami w polskiej historii, a których godność zdążyła swoimi słowami znaczne wcześniej podeptać".

Wielu broniło Stanisława Bogusławskiego

Tuż po pojawieniu się w sieci komentarza Krystyny Pawłowicz, wiele osób wyraziło oburzenie jej wpisem. Na Facebooku zareagował m.in. Jurek Owsiak, który stwierdził, że taki brak szacunku wobec starszego człowieka jest "wstrząsający". "Oddawajmy szacunek ludziom, którzy bronią praw ludzi upodlonych i często bestialsko traktowanych na całym świecie, a mimo to są w Polsce traktowani z takim szyderstwem" - zaznaczył.

Do słów Pawłowicz odniósł się również m.in. mecenas Jacek Dubois. "Szanowny Panie, jako działacz praw człowieka wie Pan, że Pani Pawłowicz podjęła haniebną próbę naruszenia pana dóbr osobistych. Zapewne uzna Pan, że nie warto podejmować polemiki z bełkotem nienawiści, gdyby jednak uznał Pan, że z przyczyn wychowawczych warto wystąpić w tej sprawie na drogę sądową, uprzejmie informuje, że pozostaję w tej sprawie do pełnej Pana dyspozycji z pomocą prawną" - napisał na Facebooku.

Po stronie Bogusława Stanisławskiego stanęli także m.in. Draginja Nadażdin, dyrektorka polskiego oddziału Amnesty International, oraz Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, który zapowiedział skierowanie odpowiedniego wniosku do Komisji Etyki Poselskiej.

Więcej o:
Komentarze (578)
Pawłowicz kpiła z obrońcy praw człowieka. Odpowiedział: "Definicja szczytu podłości"
Zaloguj się
 • banan125

  Oceniono 137 razy 127

  nie spodziewajcie się zbyt dużo. od prymitywnej RĘCZNEJ dojarki krów z PGR-u Pawłowice

 • zarliwy

  Oceniono 110 razy 104

  Wielce Szanowny Panie Bogusławie, w języku polskim nie ma słowa, ktorym można by oddać Panu Szacunek i Podziw.

 • Kris P

  Oceniono 90 razy 86

  Krycha prostaczka, jest zbyt tępa aby tę odpowiedź zrozumiała.
  Najgorsze, że ci co ją zatrudnili na uczelni okazują się być tacy sami.

 • pub

  Oceniono 83 razy 79

  Co oni tej Pawłowicz zrobili. Zamiast umieścić w odpowiednim zakładzie gdzie by ją spokojnie wyleczyli każą jej produkować się w sejmie za drobne pieniądze.

 • odysej2012

  Oceniono 81 razy 77

  Tadeusz Boy-Żeleński:

  Ty, obrazie wiedźmy starej,
  Wydarty ze sztychów Goyi —
  Powiedz mi: przez jakie czary
  Jęczymy w niewoli Twojej?

  Z jakim czartowskim blekotem
  Omamienie na nas padło,
  Że czynimy czci przedmiotem
  Szpetność, głupotę i sadło?

  Przez jakie dziwne curiosum
  Tłuszcz bierzemy za charakter,
  Puste gadulstwo za rozum,
  A za obraz cnót klimakter??

  Za co stwór podeszły wiekiem,
  Co kobietą być już przestał,
  A nigdy nie był człowiekiem,
  Windujemy na piedestał???!

  Próżne gniewy, próżne męstwo,
  Nie nadeszła chwila jeszcze —
  Nazbyt silnie czarnoksięstwo
  Ściska nas w potworne kleszcze

  Coraz ciaśniej, coraz duszniej,
  Coraz bardziej smutni, słabi
  W takt kręcimy się posłuszni,
  Jak nam zagra chochoł babi

  I tylko w tęsknocie żyjem
  Czy nie wstanie jaki Wandal,
  Co przepędzi babę kijem
  I zakończy raz ten skandal!...

 • franekzjanek

  Oceniono 65 razy 61

  .
  Nie rozumiem Pawłowicz, ma pretensje do całego świata że urządzają na niej hejt a co ona robi ? . Przecież nie można nie reagować na jej słowa pogardy dla drugiego człowieka , nie jest u siebie na uczelni i nie ma przed sobą studentów , którym może nawciskać wszystko bo ona ma nad nimi "władzę egzaminacyjną" . Osoba niby wykształcona , niby posiadająca jakieś tytuły naukowe a brak u niej wykształcenia podstawowego . Ogarnij się kobieto .. mówisz że ciężko pracowałaś na swój wizerunek ? ..no własnie widać jak "zapracowałaś" , dostajesz z powrotem to co sama innym dajesz . Spójrz na Jurka Owsiaka ..to jest przykład osoby , której ty do pięt nie dorastasz z zapracowaniem na wizerunek . Nie ośmieszaj się w sądach bo żal patrzeć jaka jesteś żenująca ... niby wykształcona
  .

 • joankb

  Oceniono 61 razy 57

  Czas ludzie zwierać szeregi, robić swoje, codziennie.
  Inaczej pawłowiczowe gó... nas zaleje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX