Cejrowski spalił flagę UE u Rachonia. TVP wycięła ten moment z nagrania

Wojciech Cejrowski, podczas nagrywania programu "Minęła 20", w którym rozmawiał z Michałem Rachoniem na temat Marszu Niepodległości, ostentacyjnie spalił dwie flagi UE. TVP Info usunęło ten fragment z ostatecznej wersji programu.

Wojciech Cejrowski regularnie jest gościem czwartkowego programu Michała Rachonia "Minęła 20" w TVP Info. Rozmowy z nim nie są jednak emitowane na żywo, a nagrywane wcześniej. Jak przypomina portal Wirtualne Media, zdarza się, że prowadzący podczas emisji programu publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia, jak ogląda nagrany wcześniej wywiad.

Wojciech Cejrowski o fladze UE: To jest kawałek papieru

Cejrowski był gościem programu również w ostatni czwartek, 15 listopada. Tematem rozmowy był Marsz Niepodległości, który odbył się w ostatnią niedzielę. Okazało się jednak, że TVP Info nie zdecydowała się wyemitować znaczącego fragmentu rozmowy, kiedy Cejrowski pali unijną flagę.

- Niemożliwy byłby ten cudny happening, że goście na Marszu Niepodległości spalili flagę unijną, potem policja wyznacza nagrodę 5 tys. i oni ją sami biorą - powiedział na nagraniu Cejrowski, odwołując się do spalenia przez narodowców flagi UE. - W Ameryce może pan sobie logotyp, a nawet flagę amerykańską bądź polską, spalić, bo to jest własność. To jest przedmiot. Jakby Pan zrobił coś takiego - mówił, podpalając flagę UE - to nikt by się tym nawet nie zainteresował, bo to jest kawałek papieru. - Dla potwierdzenia swoich słów po chwili spalił również plastikową flagę UE.

 

Nagranie z tym fragmentem Cejrowski opublikował w serwisie YouTube pod tytułem "NOWE! Cejrowski pali logo UE (Minęła 20 TVP INFO 2018/11/15)", ponieważ podczas emisji programu zdecydowano się wyciąć ten fragment. 

Dziennikarze TVP odcinają się od incydentu

Wiele mediów informowało, że Cejrowski spalił flagę UE w programie "Minęła 20", jednak zdecydowanie odcięli się od tego jego twórcy. - Szanowni Państwo, Wojciech Cejrowski NIE SPALIŁ na wizji w TVP flagi Unii Europejskiej. Proszę nie powtarzać fejk newsów - zaznaczył Jarosław Olechowski. - Rzecz jasna w odcinku #czwartek Cejrowski na antenie telewizji publicznej nie wyemitowaliśmy podpalania flagi UE. Takie doniesienia to oczywisty fejk news - potwierdził jego słowa Michał Rachoń.

Więcej o:
Komentarze (471)
Cejrowski spalił flagę UE podczas nagrywania "Minęła 20". TVP nie miała odwagi tego wyemitować
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 106 razy 94

  Oczywiście cały wywód Cejrowskiego to typowa PiSia hipokryzja. Mogę spalić każdy symbol, bo to moja własność? To może kupię i spalę krzyż z Chrytusem, co Cejrowski? Religia jest ważniejsza od pańtwa?
  A na You Tube pod tym wideo - tysiące plusów, pochwały, plucie na UE. Gdyby ktoś nie wiedział hdzie się podziały polskie jełopy - to niech tam zajrzy.

 • chmjel

  Oceniono 90 razy 84

  Spróbuj Wojtek w USA spalić flagę. Jakąkolwiek, choćby konfederatów. Rozjadą cię w sądach tak, że do końca życia się nie wypłacisz. To, że czasem do Stanów latasz nie czyni cię znawcą kultury i prawodawstwa. A jak już koniecznie chcesz na argumenty - Flag Protection Act z 1989, sobie przetłumacz:
  Whoever knowingly mutilates, defaces, physically defiles, burns, maintains on the floor or ground, or tramples upon any flag of the United States shall be fined under this title or imprisoned for not more than one year, or both.

 • emigrant_1984

  Oceniono 81 razy 73

  Wojciech Cejrowski o fladze UE: „To jest kawałek papieru„
  A pan Cejrowski to jest kawał ch ..,

 • fakiba

  Oceniono 73 razy 67

  Wstrętny typ , tylko TVPis go promuje , chyba po to że ciemny lud to kupuje

 • ireksz

  Oceniono 54 razy 48

  Wiec w podziece UE powinno dac mu dozywotnie zakaz wjazdu do Unii. A niech ten duren sprobuje zrobic to samo z flaga USA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX