Duży pożar na polsko-czeskim pograniczu w Karkonoszach. 20 jednostek straży w akcji

20 jednostek straży pożarnej z Polski i Czech walczyło z pożarem w Karkonoszach. Ogień pojawił się niedaleko Łabskiego Szczytu. Z powodu silnego wiatru płomienie szybko objęły duży obszar łąk i kosodrzewiny.

Zapaliły się łąki i kosodrzewina. Do walki z ogniem skierowano 20 jednostek straży pożarnej. Akcję strażakom utrudniał silny wiatr i niska temperatura. "Płomienie objęły duży obszar łąk i kosodrzewiny. Prosimy o ostrożność"- podano na stronie Karkonoskiego Parku Narodowego.

W akcji brali udział strażacy z Czech i Polski, w tym z OSP KSRG Sosnówka.  

O pożarze informował także czeski profil Pozary.cz na FB. 

O godzinie 20 Karkonoski Park Narodowy poinformował na swoim profilu na Facebooku, że pożar został opanowany. "W tej chwili 20 czeskich i polskich jednostek straży dogasza pożar w rejonie Labskiej boudy. Strażakom trudno dokładnie ocenić, ale spłonęło od 6 do 8 hektarów kosodrzewiny i łąk, głównie po stronie czeskiej. Warunki w górach są bardzo trudne. Wieje silny wiatr. temperatura odczuwalna to minus 15 stopni Celsjusza. Z uwagi na ruch pojazdów ratowniczych prosimy nadal o ostrożność na szlakach w rejonie Szrenicy i Łabskiego Szczytu." - podali pracownicy parku. 

Więcej o: