Afera KNF. Jan Filip Libicki uważa wcześniejsze wybory za "scenariusz dosyć realny"

Były poseł PiS, a obecnie senator PO Jan Filip Libicki uważa, że afera KNF może przekonać Jarosława Kaczyńskiego do przeprowadzenia wcześniejszych wyborów. "Uważam ten scenariusz za dosyć realny" - napisał.

Felieton Jana Filipa Libickiego ukazał się w portalu salon24.pl. Senator stwierdza w nim, że wcześniejsze wybory są prawdopodobne, jeżeli będą pojawiać się kolejne nagrania związane z aferą KNF.

Odwołując się do swojej przeszłości w PiS, stwierdził: "Pamiętam, co wtedy mówił Jarosław Kaczyński. Że lepiej, żeby jednorazowo odeszło z partii na przykład 30 osób, niż żeby odeszło 15, ale co tydzień odchodziła jedna. Że najgorsze jest „kapanie”. I że jeśli by miało tak „kapać” dłużej, to lepiej już zrobić wcześniejsze wybory. Jednocześnie Libicki zaznacza, że nie można wykluczyć, że istnieje dużo więcej taśm nagranych przez Leszka Czarneckiego. Jego przypuszczenia mogą okazać się słuszne - jak się okazało w sobotę, Roman Giertych w poniedziałek przekaże prokuraturze drugie nagranie, tym razem wideo.

"I taki scenariusz widzę. Do Świąt Bożego Narodzenia ukazują się jeszcze ze trzy nagrania, w styczniu ukazuje że czwarte, rząd ślimaczy się z budżetem tak, że nie mieści się w konstytucyjnych terminach i wtedy – zmuszony przez Kaczyńskiego Andrzej Duda - rozwiązuje parlament" - podsumowuje Libicki. 

Afera KNF. Będzie kolejne nagranie

We wtorek, 13 listopada "Gazeta Wyborcza" ujawniła fragmenty nagrań Leszka Czarneckiego, na których były szef KNF Marek Chrzanowski miał oferować przychylność dla Getin Noble Banku za około 40 mln złotych. Mają tam padać również sugestie dotyczące istnienia "planu Zdzisława", czyli pomysłu Zdzisława Sokala, aby doprowadzić Getin Noble Bank do upadłość, a potem przejąć go "za złotówkę". W rezultacie oskarżeń, Marek Chrzanowski złożył dymisję. 

W sobotę Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego, zapowiedział, że w poniedziałek do prokuratury trafi kolejne nagranie, tym razem wideo, które ma potwierdzić poprzednie zarzuty.

Więcej o:
Komentarze (268)
Afera KNF. Jan Filip Libicki uważa wcześniejsze wybory za "scenariusz dosyć realny"
Zaloguj się
 • fctheduck

  Oceniono 86 razy 72

  W końcu Kaczyński osiągnął sukces. Tropiony przez niego przez lata UKŁAD istnieje!!! I sięga najwyższych szczytów władzy! Wprawdzie ten układ musiał sam stworzyć, ale w końcu się udało. Teraz ojciec sukcesu nie powinien być chyba oderwany od swoich dzieci i zakładam, ze razem z nimi spędzi kilka lat w kryminale?

 • owca888

  Oceniono 74 razy 54

  Panie Romanie, kibicujemy, ale prosimy na siebie uważać. Oni mają zbyt wiele do stracenia, a mafia się nie patyczkuje.

 • jurek4491

  Oceniono 55 razy 49

  Najdziwniejsze jest to że największe TUZY śledcze w Europie z portalu wPolityce.pl , Pyza i Wikło jeszcze nawet nie zająknęli się na temat tej afery , albo nic nie wiedzą bo są cienkie albo im kopary opadły na samą ziemię nie mogą się ogarnąć bo tak WAZELINOWALI ten rząd .

 • jurek4491

  Oceniono 58 razy 44

  Roman nie do prokuratury , tylko do MEDIÓW .
  To co trafi do prokuratury i co zgarnęło CBA już nigdy nie ujrzy światła dziennego .
  Działania PiS-u idą w tym kierunku żeby jedyną ofiarą tej AFERY był Chrzanowski - traw na całego zacieranie śladów , niech takim przykładem będzie interwencja posłów Platformy i Nowoczesnej , jakiś dupek kazał im pocałować klamkę .
  Mafia czuje się mocna , chyba że SYPNIE Chrzanowski swoich mocodawców .

 • alexcomp

  Oceniono 44 razy 40

  Pisowska Ziemia Obiecana, za złotówkę bank można kupić, jeden suweren w poniedziałek, po tym jak wpłynie mu 500+, jak zrozumie, że właśnie ma aktywa pozwalające kupić mu 500 "poubeckich" banków, to aż się za 499 zapije, taki stanie się bogaty.

 • yaspiman

  Oceniono 50 razy 40

  super.
  wcześniejsze wybory i zakaz kandydowanie kogokolwiek, kto był w faszystowskiej i złodziejskiej partii pis.

 • Slovo Doman

  Oceniono 42 razy 38

  i pomyśleć że kaczesyny chciały repolonizować gazety ogólnopolskie i telewizję TVN. Pomyślcie od kogo byśmy się dowiedzieli o największej aferze od 30lat ( zaraz po FOZZ) Chyba nie z Polsatu gdzie właściciel przygarnia ( zatrudnia) spady z KNF i poleconych prawników przez pana Chrzanowskiego. Gdzie my żyjemy?

 • alexcomp

  Oceniono 41 razy 37

  Jak to było? Ja nie mam nic, ty nie masz nic i on nie ma nic, czyli razem mamy akurat tyle aby zbudować fabrykę. Obecnie dzięki PIS poszliśmy trochę dalej - masz złotówkę? Czyli masz akurat tyle aby kupić bank.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX