Afera KNF. Paweł Mucha mówi o Zbigniewie Sokalu: Nie widzę podstaw do utraty zaufania

Paweł Mucha, prezydencki minister, wypowiedział się na temat szefa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i członka KNF Zdzisława Sokala. Według taśm ujawnianych przez Romana Giertycha miał być pomysłodawcą planu przejęcia Getin Noble Banku. - Nie widzę podstaw do utraty zaufania - powiedział Mucha.

Prezydencki minister zaznacza w rozmowie z RMF 24, że Zdzisław Sokal nie pojawia się osobiście na żadnym z nagrań, a jedynie Marek Chrzanowski twierdzi, że to Sokal planował przejąć Getin Noble Bank. - Czyjaś opinia czy czyjś pogląd w rozmowie nie jest podstawą do formułowania poważnych wniosków - stwierdził Paweł Mucha. Dodał, że taśmy muszą być zweryfikowane, a zwłoka w ich ujawnieniu jest podejrzana.

Afera KNF. Na czym polegał "plan Zdzisława"?

We wtorek, 13 listopada, "Gazeta Wyborcza" ujawniła fragmenty nagrań, mających być dowodem na oferty korupcyjne składane przez szefa KNF wobec Leszka Czarneckiego. Wynika z nich również, że przedstawiciel prezydenta w KNF Zdzisław Sokal miał plan doprowadzenia Getin Noble Banku do upadłości i przejęcia go za "złotówkę" przez "jeden z tych dużych banków". Sam Sokal temu zaprzecza, twierdząc, że działał zgodnie z prawem. 

W sobotę Roman Giertych zapowiedział, że w poniedziałek złoży w prokuraturze kolejne nagrania, tym razem wideo, które mają potwierdzić, że Marek Chrzanowski wiedział i chciał zrealizować "plan Zdzisława".

Więcej o:
Komentarze (216)
Afera KNF. Paweł Mucha mówi o Zbigniewie Sokalu: Nie widzę podstaw do utraty zaufania
Zaloguj się
 • bob_59

  Oceniono 48 razy 44

  Przecież Zdzisław wiernie realizował plan mafii kulawego, więc o utracie zaufania nie może być tutaj mowy.
  Szczekaczka Adriana w tym wypadu nie mija się z prawdą...

 • Slovo Doman

  Oceniono 43 razy 39

  Bardziej oryginalny był Dera. Na pytanie o to że CBA było 3 godziny później od Chrzanowskiego w biurze KNF mówił oj tam oj tam, przyszedł się pożegnać, zabrać zdjęcie rodziny z biurka itp. Adrianie, budyniu, Maliniaku działaj bo toniecie w szambie po dziurki w nosie. I kto będzie jeździł w góry na narty? Suweren jest cierpliwy ale do czasu.

 • ogniemwypalpis

  Oceniono 39 razy 33

  Pisowska moralność prezydenckiego prawnika
  Oto stwierdza że nie można nic zarzucić Sokalowi a program pis-u przejęcie prywatnego majątku za złotówkę jest prawe i sprawiedliwe

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 30

  Przecież działał na polecenie i rachunek partii , to jak tu mówić o braku zaufania

 • wujojano

  Oceniono 27 razy 27

  Dlaczego PiS miałby utracić zaufanie do agenta gorliwie wykonującego postawione mu zadanie?

 • vomitorium1

  Oceniono 29 razy 25

  "Dodał, że taśmy muszą być zweryfikowane, a zwłoka ich ujawnienia jest podejrzana."
  podejrzana jest zwłoka
  w ustosunkowaniu się do sprawy
  capo di tutti i capi
  (czy pan prezes
  znowu niedomaga (?))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX