"Szlachetna Paczka" wystartowała. Ponad 5 tys. potrzebujących rodzin liczy na pomoc

W sobotę została otwarta internetowa, ogólnopolska baza rodzin, którym można pomagać w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Akcja jest projektem Stowarzyszenia "Wiosna".

Ruszyła ogólnopolska internetowa baza rodzin, które można wesprzeć w ramach programu "Szlachetna Paczka" organizowanego przez Stowarzyszenie "Wiosna". Akcja polega na przygotowywaniu paczek na podstawie listy potrzeb konkretnej rodziny.

- Rodziny zostały wyszukane przez wolontariuszy, teraz trzeba znaleźć dla nich darczyńców - mówi Diana Jamróg, zajmująca się promocją "Szlachetnej Paczki" w Rzeszowie.

Jak dodaje działaczka "Szlachetnej Paczki, rodziny mają różne oczekiwania. To głównie żywność, środki czystości i sprzęt AGD, jak kuchenka czy lodówka, ale nie tylko. - Paczka to jest impuls. Chodzi o to, aby ludzie uwierzyli, że mogą żyć lepiej i otworzyli się na innych - podkreśla Diana Jamróg.

Działacze akcji "Szlachetna Paczka" udostępniają w sieci historie poszczególnych rodzin, pokazujące, w jak trudnej sytuacji znajdują się podopieczni.

"Szlachetna Paczka" - rusza baza rodzin

Baza rodzin oczekujących pomocy zostanie uruchomiona na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Finał projektu nastąpi 8 i 9 grudnia.

Jak czytamy na stronie "Szlachetnej Paczki", obecnie na pomoc czekają 5154 rodziny, przy czym ta liczba może się zwiększyć. 2678 rodzin ma już swoich darczyńców.

Czy Polacy wiedzą, jak wygląda nasze godło? "Nie jestem przywiązana do symboli narodowych"

Więcej o: