"Szlachetna Paczka" wystartowała. Ponad 5 tys. potrzebujących rodzin liczy na pomoc

W sobotę została otwarta internetowa, ogólnopolska baza rodzin, którym można pomagać w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Akcja jest projektem Stowarzyszenia "Wiosna".

Ruszyła ogólnopolska internetowa baza rodzin, które można wesprzeć w ramach programu "Szlachetna Paczka" organizowanego przez Stowarzyszenie "Wiosna". Akcja polega na przygotowywaniu paczek na podstawie listy potrzeb konkretnej rodziny.

- Rodziny zostały wyszukane przez wolontariuszy, teraz trzeba znaleźć dla nich darczyńców - mówi Diana Jamróg, zajmująca się promocją "Szlachetnej Paczki" w Rzeszowie.

Jak dodaje działaczka "Szlachetnej Paczki, rodziny mają różne oczekiwania. To głównie żywność, środki czystości i sprzęt AGD, jak kuchenka czy lodówka, ale nie tylko. - Paczka to jest impuls. Chodzi o to, aby ludzie uwierzyli, że mogą żyć lepiej i otworzyli się na innych - podkreśla Diana Jamróg.

Działacze akcji "Szlachetna Paczka" udostępniają w sieci historie poszczególnych rodzin, pokazujące, w jak trudnej sytuacji znajdują się podopieczni.

"Szlachetna Paczka" - rusza baza rodzin

Baza rodzin oczekujących pomocy zostanie uruchomiona na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Finał projektu nastąpi 8 i 9 grudnia.

Jak czytamy na stronie "Szlachetnej Paczki", obecnie na pomoc czekają 5154 rodziny, przy czym ta liczba może się zwiększyć. 2678 rodzin ma już swoich darczyńców.

Czy Polacy wiedzą, jak wygląda nasze godło? "Nie jestem przywiązana do symboli narodowych"

Więcej o:
Komentarze (53)
"Szlachetna Paczka" otworzyła ogólnopolską bazę rodzin. Ponad 5 tys. potrzebujących rodzin
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 19 razy 19

  Tyle miliardów nadwyżki w budżecie :-)
  Banki za złotówkę :-)
  I biedne rodziny?
  Niemożliwe!

 • yaspiman

  Oceniono 15 razy 15

  pic i więcej nic.
  to kolejna pralnia kasy.

 • tigr

  Oceniono 15 razy 15

  W mojej firmie nie bedzie zbiorki darow na Szlachetna Paczke. Kosciol niech sie zdecyduje czy jest tworem bardziej politycznym, czy angazujacym sie spolecznie. Religijnym tworem w kazdym razie nie jest juz dawno.

 • kragon

  Oceniono 13 razy 13

  Niech szlachetna paczka kupi od panstwa bank pko bp za zlotowke, potem sprzeda drozej i uszczesliwi wszystkich

 • kragon

  Oceniono 15 razy 13

  znowu kler bedzie okradal biednych katolikow?

 • loneman

  Oceniono 12 razy 12

  Kolejne bezczelne promowanie sie tej sekty na biednych jakim pomoc jest potrzebna CALY ROK bo "na zapas" nie najedza sie i nie beda chodzic w jednym ciuchu do kolejnych swiat !!!
  Tak jak na "misjach" taki sam handel - "kupowanie dusz" za miske rozwodnionej zupy 😶😈

 • opt

  Oceniono 12 razy 12

  Niesamowity, najwyższy w Europie wzrost gospodarczy, miliardowe nadwyżki w budżecie, wspaniały program 500+, dziesiątki instytucji wspomagających i jeszcze potrzebna szlachetna paczka - ktoś robi nas w ....

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 11 razy 11

  jak ktoś chce to niech pomaga - ale to JEST zwykła działalność misyjna (kościoła katolickiego), pomijam skandaliczne traktowanie pracowników

  poza tym ta 'pomoc' często jest jak kulą w płot - pamiętam jak pokazywali jednego z obdarowanych, który twierdził że nie ma pieniędzy na pralkę (pralka kosztuje ok 800PLN zaledwie)

  mieszkanie obdarowanego pralką było całkiem luksusowe, a regał zapełniony płytami DVD, taka ilością na którą ja nie mógłbym sobie pozwolić (licząc jedną za ok 40PLN)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX